Na čtvrtečním slavnostním zakončení 40. ročníku festivalu, jehož pořadatelem je Český rozhlas, vyhlásily odborné poroty tři nejlepší příspěvky v kategoriích Dokument, Reportáž, Drama a Podcast.
„Budu mít letos tu čest uvést do rozhlasové Síně slávy ne jednu, ale rovnou dvě osobnosti,“ prozrazuje v rozhovoru generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
„Rozšířili jsme počet festivalových dní ze čtyř na pět. Chtěli jsme, aby tento ročník byl hodně otevřený veřejnosti, ať už té odborné nebo laické,“ uvedl Zavoral.
Zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín byl na místě ostřelování východoukrajinského města přímo ve středu děni. Po ruském útoku se dokonce zapojil do záchrany raněných Ukrajinců.
Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, který posluchačům nabízí to nejlepší z české i zahraniční rozhlasové tvorby v pondělí otevřel poslech soutěžních děl v kategorii dokument.
30 dokumentů, 26 dramat, 51 českých a zahraničních reportáží, 39 podcastů se utká o cenu na přehlídce rozhlasové tvorby. K poslechu jsou i online. Kromě nich se představí i další projekty rozhlasu.
Slavnostní vyhlášení ankety se odehraje na Nové scéně Národního divadla 12. dubna od 20 hodin a uslyšíte ho v přímém přenosu na Radiožurnálu, Českém rozhlase Dvojka a Vltava.
Kubát za svůj příspěvek získal třetí místo v kategorii reportáž. První místo získala litevská novinářka Ieva Balsiunaite za reportáž o běloruské aktivistce a druhé místo Rakušanka Carola Schneider.
Soutěžní přehlídka mezinárodní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio zná vítěze. Na čtvrtečním slavnostním zakončení 37. ročníku festivalu vyhlásila porota v každé kategorii tři nejlepší příspěvky.
V pořadí 36. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio představil na slavnostním vyhlášení tři nejlepší tvůrce děl v kategoriích Dokument, Reportáž, Drama a Multimédia.
Nejlepší reportáž natočil zpravodaj Českého rozhlasu v USA Jan Kaliba. Druhé a třetí místo získaly Dáša Omastová z Rozhlasu a televize Slovenska a Veronika Hlaváčová z Českého rozhlasu.
Pro návštěvníky a odbornou veřejnost jsou od pondělí 1. dubna do čtvrtka 4. dubna připraveny poslechy a hodnocení soutěžních kategorií dokument, reportáž, drama a multimédia.
Je Rusko v čele s prezidentem Vladimirem Putinem přítel, nebo spíše hrozba? Český rozhlas Plus hledal ve veřejné debatě odpověď. Diskuse se konala v Olomouci a přijít mohl každý.
Soutěžní rozhlasová přehlídka Prix Bohemia Radio představí od pondělí to nejlepší z rozhlasových dokumentů, reportáží a dramat. Festival zahájí herečka Hana Maciuchová, která byla hostem Radiožurnálu.
Ambicí mezinárodní festivalové přehlídky Prix Bohemia Radio je rozvíjet a sdílet rozhlasovou tvorbu veřejnoprávních médií v zemích střední Evropy s důrazem na členy visegrádské čtyřky.
Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriích, rozhodla odborná porota i studenti. O hlavní festivalové ceny tam soutěžilo 13 reportáží od autorů z pěti zemí, osm dokumentů a pět dramat.
V Olomouci skončil 33. ročník Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO. O hlavní festivalové ceny tam soutěžilo 13 reportáží od autorů z pěti zemí, osm dokumentů a pět dramat. Svého držitele má i rozhlasová Thálie. Ocenění získal herec pražského Divadla v Celetné Petr Lněnička za výkon v rozhlasové hře "451 stupňů Fahrenhaita".
Rozhlasový festival Prix Bohemia Radio se pro svůj 32. ročník přestěhoval do Olomouce. Tradiční přehlídka mezinárodní rozhlasové tvorby vedle dvou soutěžních kategorií nabídne také konferenci o tvorbě pro děti či seminář investigativní žurnalistiky. Čestnou prezidentkou je herečka Hana Maciuchová.
Budova Českého rozhlasu nepatřila tento týden pouze zaměstnancům. Na Vinohradskou třídu v Praze přilákal zájemce 31. ročník festivalu Prix Bohemia Radio. Soutěžní přehlídka rozhlasové tvorby nabídla poslechy her, konference i veřejné zasedání mezinárodních porot. Udělily ceny v několika kategoriích a vítězové si je dnes večer přišli převzít. T0měř všichni byli z Českého rozhlasu.
Slavnostním koncertem v Obecním domě v Praze začal 31. ročník mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, kterou pořádá Český rozhlas. Vrcholem večera bylo předávání hned několika cen. Jejich laureáty se stali i reprezentanti Českého rozhlasu.
Český rozhlas pořádá 31. ročník mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio. Letos se bude soutěžit v kategoriích dokument, pořad pro děti, zpravodajský příspěvek a reportáž a využití internetu. Kromě soutěží nabídne přehlídka rozhlasové tvorby v několika kategoriích také veřejné poslechy pořadů, workshopy nebo koncerty.
Koncert v Obecním domě zahájil už 30. ročník rozhlasové přehlídky Prix Bohemia Radio. Během slavnostního večera udělil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan několik cen. Jednu z nich získal i zpravodaj v Bruselu Ondřej Houska.
Slavnostní zahájení má rozhlasový festival Prix Bohemia Radio teprve před sebou, oficiálně začne až koncertem rozhlasových symfoniků v Obecním domě dnes večer. Jednotlivé snímky se už ale celý den přehrávají v největším rozhlasovém studiu S1 na Vinohradské třídě v Praze. Na programu byly soutěžní kategorie Pořad o hudbě a Drama.
Festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio si k třicátým narozeninám nadělil nové místo konání. Z Poděbrad se přestěhoval do Prahy. Návštěvníci tak budou mít možnost seznámit se i s největším a podle některých nejhezčím rozhlasovým studiem S1.