Rudolf Slánský se narodil v roce 1901 v rodině židovského obchodníka. V Plzni vystudoval gymnázium a poté odešel do Prahy. Členem komunistické strany se stal již v roce jejího vzniku, tedy 1921.
Íránskému režimu se navzdory stále tvrdším opatřením nedaří zkrotit protesty, které trvají už sedm týdnů. Veřejné procesy mají sloužit jako odstrašující prostředky.
V roce 1946 byl Stanislav Broj zvolen za Plzeňský kraj poslancem národního shromáždění. Právě v té době si komunisty ovládaná tajná policie začala zaznamenávat jeho výroky.
Před sto lety se narodil Karel Vaš, nechvalně známý komunistický prokurátor. V politických procesech na přelomu 40. a 50. let minulého století navrhl stovku rozsudků smrti. Ve 12 případech je soud potvrdil. Horlivý vojenský prokurátor a oddaný služebník strany se podle Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu významně podílel například na justiční vraždě generála Heliodora Píky.
Bývalý četník Képíró je na prvním místě seznamu nejhledanějších nacistických zločinců, který každoročně zveřejňuje centrum Simona Wiesenthala. O tom, zda ale má smysl po tolika letech soudit důchodce, kteří už často nevnímají, přemítá historik Michal Frankl. „Je třeba vnímat širší společenský význam spravedlnosti,“ myslí si.
Poslední a velmi hořká oslava. Tak by se dal asi nejlépe vystihnout obsah čtvrtého dílu vzpomínání na hokejovou historii. Samozřejmě ve spojení s rokem 1950, kdy komunistický režim odsoudil a do uranových dolů poslal tehdejší hokejové mistry světa. Na okamžiky staré přesně šedesát let znovu vzpomínají hokejový internacionál Augustin Bubník a spolu s ním sportovní publicista Jiří Macků.