Požár vypukl kolem šesté hodiny večer. O necelé dvě hodiny později se zhroutil jeden ze symbolů katedrály – úzká věžička z 19. století. Spolu s ní spadla i část klenby.
Dům je součástí památkové zóny a hraje důležitou úlohu v historii města. Původně šlo o hotel Union, který byl postavený v roce 1887. Později nesl název Český dům.
V Duchcově na Teplicku končí přestavba obecního domu poblíž náměstí a zámku. Město dalo za kompletní opravu ruiny historického domu, který je součástí památkové zóny, desítky milionů korun.
Dělníky zatím ale u zchátralých částí pevnostního města neuvidíme. Podle vedení města se teď intenzivně pracuje na generelu oprav, předprojektových a projektových přípravách.
Jednou z aktuálních expozic je výstava o historii a budoucnosti kolejové dopravy v Praze, kterou během prvního týdne navštívily stovky lidí. Mladí lidé prostory využívají ke studiu.
Stavebníci by měli rozšířit kapacity hlediště o zhruba 50 míst a opravit zázemí. Po dobu rekonstrukce se soubor přestěhuje do prostor bývalého multiplexu Galaxie.
Dělníci rozebírají železobetonový most u Dolského mlýna v Jetřichovicích, který po více než 100 letech čeká rekonstrukce. Návštěvníci se k mlýnu dostanou přes provizorní lávku.
Lanovka na Petřín je mimo provoz od podzimu, kdy ji poničily silné deště. Aby mohli dělníci začít s její celkovou rekonstrukcí, museli nejprve odstranit oba historické vozy. S tím začali v úterý ráno.
Na místě zasahovali pražští hasiči, hasiči dopravního podniku i pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací a podnik zavedl mezi zastávkami Florenc a Hlavní nádraží náhradní tramvajovou linku XC.
První cestující by se novou lanovkou s vozy vytvořenými studiem Anna Marešová designers mohli svézt koncem roku 2026. Lanovka je mimo provoz od loňského září, kdy trať poničily silné deště.
„Narazili tady na zachovalé základy, tak jsme se potom rozhodli, že to odkryjeme celé,“ ukazuje Václav Bombala, technik městského úřadu v Jindřichově Hradci, nečekaný objev v zámeckém pivovaru.
Dům postavený v roce 1939 sloužil jako rodinné sídlo někdejšího zlínského starosty, ředitele firmy Baťa a československého ministra Dominika Čipery. Rekonstrukce bude hotová koncem roku 2025.
Vedení Českých Budějovic odmítlo zahájit chystanou rekonstrukci Domu umění. Argumentuje nedostatkem peněz v rozpočtu. Kurátor Michal Škoda proto v galerii letos skončí.
Díky řemeslníkům už pařížská katedrála Notre-Dame žije běžným životem. Lidé se tam můžou přijít pomodlit a podívat se na výsledek víc než pět let trvajících oprav.
Mevro je vzdáleným příbuzným legendárních tramvají v Miláně, oba typy vozů vycházely ze stejné koncepce. U nás jsme s nimi skončili už někdy v roce 1967, Italové je dodnes využívají v běžném provozu.
Architektonickou první pomoc spustil Lukáš Janáč z České komory architektů. Má zkušenost s tornádem na jižní Moravě, tak hned věděl, co poškozené rodiny potřebují.
V Mariánských Lázních končí stavební úpravy městského divadla. Prvnímu představení, které se uskuteční 5. března ale ještě bude předcházet náročný úklid.
Od prvních měsíců invaze platí, že úzkým hrdlem pomoci Ukrajině není objem vojenského materiálu, ale finance, říká pro Český rozhlas Plus Tomáš Kopečný, vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny.
Proměna bývalých stájí má skončit v roce 2026. Vznikne v nich zámecká taverna se sálem, kde se můžou odehrávat svatby, vesnické bály nebo kongresová setkání. V podkroví má být ubytování pro hosty.
„Chtěli bychom začít už po poslední premiéře na konci června. Budeme pokračovat až do listopadu, kdy už chceme mít trošičku nějaký zkušební provoz,“ říká mluvčí Národního divadla moravskoslezského.
Jako jedni z mála na světě si troufnou replikovat podobu konkrétního člověka starého někdy až desítky tisíc let. Skrze realistické modely ukazují veřejnosti, jak mohli vypadat naši dávní příbuzní.
Dopravní podnik doporučuje cestujícím využívat v případě Českomoravské stanici Vysočanská a na Pankráci stanici Pražského povstání a následně tramvajovou linku 19.