Už několik týdnů řeší v Rotavě problémy, které se týkají místního rybníka. Vedení radnice si myslí, že za to může nedávno objevená šachta, která v okolí zůstala po bývalé cihelně.
Zpočátku mohli používat techniku, v poslední fázi ale museli pracovat ručně, což celou akci výrazně zpomalilo. Práci komplikovala skladba terénu a obavy ze sesuvu půdy.
Právo se věnuje uzavření Králíkovství v olomoucké zoologické zahradě, kde se mohli návštěvníci volně pohybovat mezi zvířaty. Důvodem uzavření je nevhodné chování návštěvníků ke králíkům.
Podle ředitele Podkrušnohorského technického muzea Zbyňka Jakše bude nová expozice unikátní – žádné jiné hornické muzeum totiž nebude mít tak věrné napodobení chodby hlubinného dolu.
Zavření některých dolů na Karvinsku pocítí i tamní radnice. Ročně dostávají za těžbu desítky milionů korun. Obce už teď začínají počítat, o kolik budou jejich rozpočty hubenější a kde budou muset šetřit. OKD chce skončit s těžbou uhlí kromě Paskova i v dolech Darkov a Lazy.
V Ostravě je ode dneška v provozu unikátní podzemní přečerpávací elektrárna. Jde o první zařízení svého druhu v Evropě a zřejmě i na světě. Elektrárnu dnes otevřel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).
K nálezu uhlí na Kladensku pomohl podle legendy krtek. Bylo to zřejmě před 240 lety. Pro Kladensko zlomovým okamžikem byl totiž rok 1775, kdy dva lesní dělníci, Václav Burger a Jakub Opelt, objevili v lesích u Vrapic zvláštní hromádku.
Ještě dnes mohou horníci na Karvinsku a Frýdecko-Místecku rozhodovat o tom, jestli chtějí stávkovat. Většinový názor zaměstnanců společnosti OKD zajímá jak vedení firmy, tak odboráře, kteří se ani po roce nedokázali shodnout na nové kolektivní smlouvě.
Karvinští voliči dnes budou možná muset cestou k urnám pronést tradiční pozdrav Zdař Bůh! Radnice totiž musela přestěhovat volební místnost z problémové ubytovny Průkopník, kde už byly hygienické podmínky tak špatné, že by to narušilo důstojnost hlasování. Volební komisaře tak magistrát přestěhoval rovnou na šachtu.
Zajímavým lákadlem pro turisty by se v Plzeňském kraji mohly stát historické doly a šachty, V regionu jich zůstaly stovky po těžbě uhlí, stříbra a dalších kovů. Některá důlní díla pocházejí ze 16. století, jiná jsou mladší, ale neméně zajímavá.