V době, kdy patro nebylo přístupné pro návštěvníky, byly v chodbě složené matrace, za zavřenými dveřmi byly depozitáře postelí, sekretářů, stolů nebo sedacího nábytku.
Jsou jen nedaleko od sebe a oběma dominují velké snímky Jeruzaléma. Řeč je o izraelském a palestinském pavilonu na Expu 2020 v Dubaji. Izrael se podobné akce v arabském světě účastní vůbec poprvé.
Samotné vstupy vyšly na více než milion korun. Radnice využila z 50 procent dotaci ministerstva pro místní rozvoj. Další nový vstup do Vltavy je v městském parku.
Jde o část schodiště z roku 1889. Původně spojovalo druhé a třetí podlaží Eiffelovy věže. Tahle část vysoká 2,5 metru – celkem jde 14 schodů - byla až dosud v soukromé sbírce v Kanadě.
Spor vedou České dráhy, kterým brněnské nádraží zůstalo jako jedno ze dvou v republice. Na druhé straně je zemědělec a podnikatel Rudolf Míča, který zřídil v 90. letech prostory pro podnikání.
Do pardubické zvonice u kostela svatého Bartoloměje vede nové schodiště. Peníze na jeho opravu věnovali místní ve sbírce na každoročním štědrovečerním zpívání ve Východočeském divadle. Za čtyři roky mezi sebou vybrali přes 300 tisíc korun.
Unikátní samonosné Santiniho schodiště v konventu kláštera v Plasích prochází opravou. Pro památkáře i restaurátory je to trochu oříšek. Schodiště je jednou ze stavebně nejsložitějších součástí kláštera, nemá trn, do kterého by se schody zaklesly a uprostřed chybí zeď. Opticky doslova vlaje ve vzduchu. O záchranu schodiště se památkáři snaží už od roku 1999, až teď ale nastala hlavní fáze rekonstrukce.
Vyšší Brod bude pokračovat v opravě přístupového schodiště od záchytného parkoviště ke vstupu do prostor Cisterciáckého kláštera. První část byla opravená v minulém roce, celé schodiště bude dokončené v dubnu.