„Kamery na Seině snímaly z 50 metrů a najednou musí být všechny detaily na věcech tak velké, aby z 50 metrů byly vidět,“ popisuje designér Černý problémy, které řešil při tvorbě olympijské kolekce.
Závod triatlonistů na letních olympijských hrách se ve středu uskuteční. Voda v řece Seině, jejíž stav byl v důsledku dešťů z konce minulého týdne nevyhovující, již splňuje stanovené limity.
„Zákazníci se k nám nemůžou dostat. Jsme v šedé bezpečnostní zóně, a abyste sem mohli přijít, tak potřebujete QR kód nebo rezervaci,“ popisuje šéf francouzské restaurace Antoine.
Do Seiny v posledních dnech nejdřív doslova sklouzla ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéraová a pak se v ní v triatlonové kombinéze vykoupala také pařížská starostka Anne Hidalgová.
Olympijské kruhy vyrobené z recyklované oceli jsou umístěny mezi prvním a druhým patrem na jižní straně věže, tedy směrem k řece Seině. Každý z kruhů má průměr devět metrů.
Přesně před pěti lety Paříž a s ní celá Francie zatajily dech. Požár zachvátil jeden ze symbolů země a jednu z nejnavštěvovanějších památek, katedrálu Notre-Dame.
V Paříži se OH budou konat již potřetí, letní olympiáda zde byla také v roce 1900 a 1924. Letošní sportovní vrchol roku se odehraje v termínu od 26. července do 11. srpna.
Muž v sobotu kolem 21.00 u nábřeží nedaleko Eiffelovy věže zaútočil na pár německých turistů. Němce nožem zabil, jeho žena vyvázla – zřejmě i díky zásahu řidiče taxislužby – bez zranění, ale v šoku.
Ještě před třiceti lety si tento způsob života volili spíš bohémové a lidé na okraji společnosti. Teď je to přesně naopak. Pořídit si loď na okraji Paříže už může jen movitější klientela.
Tisícovky sportovců na lodích a stovky tisíc diváků na nábřežích a mostech. Tak má vypadat zahajovací ceremoniál letních olympijských her v Paříži příští rok.
Nákladní loď do Paříže přivezla části krovů, které jsou vyrobené z masivního dubového dřeva. Jeřáby je v létě zvednou na střechu katedrály a řemeslníci je tam postupně upevní.
Ve Francii končí přehlídka největších historických plachetnic světa. A je to konec opravdu velkolepý – desítky lodí z různých koutů světa totiž po řece Seině míří k Atlantiku.
Veterináři při prohlídce kytovce zjistili, že nepřijímá potravu a nefunguje mu trávení. Záchranný tým se proto rozhodl, že běluhu utratí, aby se netrápila.
Běluha se ocitla v řece Seině, která protéká i Paříží, daleko od oblasti, kde tito mořští savci obvykle žijí. Do řeky zbloudila minulý týden a doplavala do poloviny cesty do francouzské metropole.
Kosatku, která zabloudila do Seiny, se úřadům nepodařilo zachránit. Byla nalezena mrtvá. Podle odborníků trpěla plísňovým onemocněním, jaké bylo pozorováno u kytovců v mořích kolem Severní Ameriky.
Paříž se tak stane po Madridu teprve druhým velkým evropským městem s obdobným dopravním omezením. Zóna na obou březích Seiny bude mít rozlohu 14 kilometrů čtverečních.
Spektakulární, velkolepé i troufalé – tak média označují plány na ceremoniál k zahájení letních olympijských her v Paříži v roce 2024. Organizátoři chtějí poprvé zahájit hry přímo v centru města.