Na facebooku mezitím Danko uvedl, že dostal smyk. „Narazil jsem do sloupu, ohlásil jsem to pojišťovně, oznámil jsem to magistrátu. Pokud je třeba ještě něco udělat, všechno splním,“ řekl.
Vedení města zatím neplánuje zavést jinou kontrolu aut kamerami či radary. Podle radního Kratochvíla je kvůli uzavírkám ve městě obtížné město projet nějakou vyšší rychlostí.
Řidiči a odboráři kritizují nastavení semaforů. Po dvou letech nespokojenosti začali sepisovat petici. Žádají, aby magistrát nechal přeprogramovat signalizaci na křižovatkách.
Z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska se od pondělí ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky. Na takzvané mapě cestovatele budou tyto země červené, což značí vysokou míru rizika.
„Pro Zelené je těžké jít do koalice s CDU, pokud tam bude jako jazýček na vahách FDP… Takový krok by pro ně byl strašně riskantní,“ říká Vladimír Handl z Institutu mezinárodních studií.
„K zařazení Bulharska mezi červené země, tedy země s vysokým rizikem nákazy, není žádný reálný důvod, žádná data nedávají k takovému postupu podklady," uvedla asociace.
Plánuje do nich investovat jeden a půl miliardy korun. Zároveň připomíná řidičům, aby se chovali zodpovědně. Všechny nehody na přejezdech totiž letos zavinili právě řidiči a chodci.
Praha||Martin Štorkán, Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Doporučujeme
Ještě před deseti měsíci nikdo nevěděl, co je eRouška, Chytrá karanténa nebo antigenní testování. Vláda ale říkala, že pomohou dostat se z epidemie. Mnohdy však zůstalo jen u politických slibů.
Ministerstvo zdravotnictví v pátek aktualizovalo opatření ohledně přicestování ze zahraničí do Česka. Na cestovatelském semaforu zčervená Řecko, Lotyšsko se naopak přesune do oranžové barvy.
Nově bude nutný test na koronavirus při návratu do České republiky i pro přijíždějící cizince. Dosud byly tyto země značeny oranžovou barvou upozorňující na střední míru rizika.
Zčervenaly Praha, Středočeský, Jihomoravský, Zlínský, Královéhradecký, Karlovarský, Jihočeský, Pardubický a Moravskoslezský kraj. V zeleném stupni bez komunitního přenosu není nyní zařazen žádný kraj.
Členské státy Evropské unie se dohodly na sladění základních parametrů sledování výskytu a intenzity nákazy covidem-19. Může to vypadat jako banalita, ale není.
Ve čtvrtek překonala Francie novou hranici 16 tisíc nových případů za den. Doposud vláda Emmanuela Macrona upřednostňovala lokální řešení před plošnými, nyní zavádí nový semafor.
Většina okresů na mapě hodnotící regiony podle rizika nákazy je oranžová, což značí druhý stupeň nebezpečí. Praha zůstala červená, tedy nejrizikovější, zhruba 20 okresů je zelených v prvním stupni.
Praha zůstala ve třetím stupni, který značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos. Žádný okres v Česku už nemá bílou barvu, která znamená nulové nebo zanedbatelné riziko nákazy.
„Obávám se, že další dny bude výskyt stejný, že nemocnost bude nadále stoupat, protože všechna opatření, která byla nastavena, mají určité zpoždění,“ řekla Jágrová v rozhovoru pro Český rozhlas.
Ve druhém oranžovém stupni rizika nákazy koronavirem jsou na semaforu ministerstva zdravotnictví vedle Prahy nově okresy Beroun, Kladno, Kolín, Praha-východ a Uherské Hradiště.
V Česku v posledních dnech rychlým tempem přibývá nakažených koronavirem. Za čtvrtek rekordních 680, ve středu 650 infikovaných. Například na Slovensku jsou nárůsty za uplynulý týden třetinové.
Papež velmi chválí spolupráci s ministerstvem zahraničí. Mnohdy ale nemá šanci ovlivnit rozhodnutí partnerských zemí, které ze dne na den mění podmínky cestování do svých zemí.
Rakousko, Itálie a Slovinsko už před cestami do Chorvatska varovaly. Německo pak občanům radí, aby se některým částem země vyhnuli. Česká vláda zatím vyčkává – případná opatření oznámí v pátek.
Rážová vidí z hlediska nákazy rizikové zejména různé party a oslavy, kde se najednou setkají stovky lidí a popíjejí alkohol. „Je jedno, jestli se tak chováme v zahraničí nebo u nás,“ řekl Prymula.
Žijeme v zemi, kde rekordní počet lidí s koronavirovou nákazou zatím nepřebarvil mapu Česka do červena a oranžova. Ponechal ji bílou s pár skvrnami zelené.
„Sledujeme objevující se ohniska, která jsou v drtivé většině tvořená asymptomatickými jedinci nebo lidmi, kteří mají velmi lehký průběh onemocnění,“ řekl Ladislav Dušek v Českém rozhlasu Plus.
Ministerstvo zdravotnictví představilo koncept semaforu pro Českou republiku minulý týden. Epidemiologická situace v Česku se teď podle hygieniků regionálně liší.