O smlouvě mezi Národním úřadem pro tunely (NAT) a konsorciem, které zahrnuje společnosti Siemens Mobility, Orascom Construction a Arab Contractors, ve středu informovala egyptská vláda.
Nový test vědců z Oxfordské univerzity by se mohl použít k masovému protestování obyvatelstva, které by ukázalo, zda se ekonomiky zemí postižených nákazou mohou znovu otevřít.
Testům se podrobilo už 420 zaměstnanců firmy. Ti, kteří nemají protilátky, musí zůstat v domácí izolaci. Testovat se nechávají také zdravotníci a lidé, kteří s nakaženými přišli do kontaktu.
O údržbu a opravy vozů metra na lince C se bude i nadále starat společnost Siemens. Má také provést rozsáhlou opravu vozů, zahrnující výměnu podvozkových rámů a modernizaci interiéru.
Společnosti Airbus, Siemens a Rolls-Royce spolu chtějí vyvinout takzvané hybridní letadlo - tedy stroj, který bude částečně pohánět elektromotor. Prototyp by měl vzlétnout už v roce 2020.
Rusko nebude čekat na výsledek soudního sporu a uvede do provozu čtyři parní turbíny Siemens. Německý koncern se s Ruskem soudí o dodávku turbín na Krym.
Evropská unie přidala na sankční seznam proti Rusku náměstka ministra energetiky. Důvodem je dodávka plynových turbín na okupovaný Krym. Celkem se sankce rozšíří o tři lidi a tři firmy.
Německý koncern Siemens v úterý v Rusku podal žalobu na svého obchodního partnera, ruskou státní společnost Technopromexport. Jako obviněný je uveden i společný podnik Siemensu v Rusku.
Nejméně dvě ze čtyř turbín, které německý koncern Siemens vyrobil pro jeden z projektů v Rusku, se proti vůli firmy ocitly na Krymu. Ukázalo to dosavadní vyšetřování.
Společnost Siemens investuje v nadcházejících sedmi letech více než sedm miliard korun do rozšíření a modernizace všech závodů v Česku a do nového centra vývoje elektromotorů v Ostravě.
Německý průmyslový gigant Siemens plánuje masivní propouštění. Chce zrušit 11 600 pracovních míst. Firma by tím ušetřila v přepočtu přes 27 miliard korun.
V rámci úspor chce německý průmyslový koncern Siemens zrušit do konce roku 2014 až 15 tisíc pracovních míst, z toho třetinu v Německu. Agentuře DPA to včera řekl mluvčí společnosti. Zdůraznil, že se Siemens bude snažit vyhnout nucenému propouštění a někteří zaměstnanci budou moci přejít do jiných částí koncernu. Strojírenský gigant zaměstnává po celém světě 370 tisíc lidí a působí i v České republice.
2:51
|Tereza Hanžlová, Milan Kopp, Veronika Neprašová, mka|Ekonomika
Rychlovlaky Railjet od německého Siemensu v barvách Českých drah zatím nejspíš jezdit nebudou. Jejich nákup ve čtvrtek zamítla nová dozorčí rada. Informaci přinesl deník E15.
Největší zaměstnavatel na Žďársku, firma Žďas, se spojil s významným partnerem. Společně teď nabídnou více pracovních míst. Při dnešním podpisu dohody o spolupráci s elektrotechnickou firmou Siemens to řekl ředitel Miroslav Šabart.
Zaměstnanci Žďasu by mohli mít v budoucnu víc práce. Vedení největšího zaměstnavatele na Žďársku uzavře dohodu o spolupráci s elektrotechnickou firmou Siemens. K podpisu smlouvy, která by měla navýšit počet zakázek a velkých projektů na klíč, dojde v pravé poledne ve Svratce.
Německá strojírenská společnost Siemens odchází kvůli úsporným opatřením ze solárního byznysu. Podle vedení firmy trend do budoucna oproti očekávání směřuje k podpoře větrné a vodní energie.
Íránci odhalili u jaderného závodu ve Fordou špionážní zařízení ukryté v kameni. Když se ho pokusili odvézt, monitorovací přístroj se sám zničil výbuchem. S odvoláním na západní tajné služby to píše britský deník Sunday Times.
České dráhy podepsaly smlouvu se společností Siemens na dodávku šestnácti rychlíkových jednotek Railjet za zhruba 5 miliard korun. K dokončení obchodu na dodávku souprav je ale potřebný ještě podpis Rakouských spolkových drah, které si vlakové soupravy původně objednaly.
České dráhy mohou nakoupit 16 rychlíkových souprav Railjet od firmy Siemens za 5 miliard korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil předběžné opatření, které to drahám zakazovalo. Došel k závěru, že dráhy nepochybily a stížnost tuzemského výrobce Škody Plzeň byla proto neoprávněná.
Německá firma Siemens vybrala víc než půl bilionu eur z nejmenované francouzské banky. Peníze místo toho uložila u Evropské centrální banky. Tvrdí to britský deník Financial Times.
České dráhy zatím nesmějí nakoupit vysokorychlostní vlaky od firmy Siemens. Uzavřít smlouvu v hodnotě téměř 5 miliard korun jim předběžným opatřením zakázal antimonopolní úřad. Dráhy ale považují nákup 16 jednotek Railjet za velmi výhodný kvůli ceně i rychlému dodání.
Spory kolem nákupu pětimiliardového nákupu vysokorychlostních souprav Railjet od firmy Siemens pro České dráhy se stupňují. Stížnost kvůli možné neoprávněné veřejné podpoře by se měla na popud českého výrobce Škody transportation řešit až v Bruselu, na půdě Evropské komise.
České dráhy nakoupí 16 nových luxusních rychlíkových souprav Railjet od rakouského Siemensu. Zakázka přijde České dráhy na více než 200 milionů eur, v přepočtu zhruba pět miliard korun.
Mimosoudním vyrovnáním skončil sledovaný spor mezi německým koncernem Siemens a jeho bývalým šéfem Heinrichem von Piererem. Jeden z nejznámějších německých manažerů zaplatí za podíl na korupčním skandálu odškodné v předpokládané výši 5 milionů eur.
Odboráři zábřežského podniku Siemens jsou nadále ve stávkové pohotovosti. Odbory ji vyhlásily v závěru minulého týdne kvůli dlouhodobé nejistotě, propouštění a neschopnosti firmy komunikovat se zástupci zaměstnanců. K poslednímu září opustí závod téměř tři desítky zaměstnanců.
Odboráři ze zábřežské pobočky závodu Siemens vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je dlouhodobá nejistota, propouštění a neschopnost firmy komunikovat se zástupci zaměstnanců. K poslednímu září opustí závod téměř tři desítky zaměstnanců.