Český kněz přijel do Vatikánu v autobuse společně s dalšími věřícími. Při kontrolní prohlídce byl zadržen poté, co u něj bylo nalezeno několik nebezpečných předmětů a zbraní.
Zdravotní stav papeže Františka, který trpí zánětem plic, se zlepšuje, ale své nedělní poselství pro jistotu přednese už podruhé v řadě ze své rezidence.
Zelenského vyzval k otevřenosti vůči vážným mírovým rozhovorům a mezinárodní komunitu k využití „všech diplomatických nástrojů“ na ukončení „ohromné tragédie a hrůzy války“.
Po dvou letech se velikonoční mše konala za přítomnosti věřících z celého světa na Svatopetrském náměstí. Papežovým slovům naslouchaly ve Vatikánu a jeho okolí desítky tisíc lidí.
„Počet obětí neustále narůstá, na útěku jsou zejména matky s dětmi. Potřeba humanitární pomoci pro tuto zemi mučedníků každou hodinou narůstá,“ dodal František.
Papež František k věřícím promluvil ze své knihovny, jeho vystoupení na náměstí promítaly velkoplošné obrazovky, lidé ho mohli sledovat také na internetu.
Třiaosmdesátiletá hlava církve už minulý týden poprvé zrušila některé audience a mše kvůli údajnému nachlazení. Ještě na Popeleční středu však odsloužil tradiční mši.
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu bude o letošních Vánocích betlém, na jehož vytváření se bude podílet i sochař z České republiky. Celé dílo bude zabírat plochu 25 metrů čtverečních.
Papež František na Svatopetrském náměstí prohlásil svatými sedm lidí včetně dvou osobností římskokatolické církve minulého století - papeže Pavla VI. a salvadorského arcibiskupa Óscara Romera.
Papež Benedikt XVI. se naposledy sešel s věřícími při tradiční nedělní modlitbě Anděl Páně. Pětaosmdesátiletý Němec překvapivě oznámil svou rezignaci z osobních důvodů spojených se stářím na začátku února. Od 1. března bude už žít v ústraní.
Papež Benedikt XVI. na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu adresoval světu a stotisícům přítomných věřících své velikonoční poselství. Už tradičně uděloval požehnání Urbi et Orbi. Benedikt XVI. žádal ukončení násilí v Sýrii i mír a stabilitu v Mali a konec útoků proti křesťanům v Nigérii. Požehnání Městu a světu už tradičně zakončil pozdravy pronesenými v desítkách jazyků včetně češtiny a slovenštiny.
V bazilice svaté Praxedy v Římě dnes večer vystoupí Třeboňští pištci. Flétnový soubor dobové hudby, ve kterém hrají muzikanti od dětí po dospělé, přijel do ‚Věčného města‘ na pozvání Svatého stolce.