Půlka z padesáti států USA zavedla před dvěma lety přísná pravidla pro umělé přerušení těhotenství. Druhá polovina zachovala liberální přístup k interrupcím.
Je to teprve rok a 3 měsíce od chvíle, kdy bývalá studentka, která se rozhodla pro změnu pohlaví, zastřelila v církevní škole v centru Nashvillu tři devítileté děti a tři dospělé.
Impulzem k hloubkové kontrole policejního sboru Memphisu byl případ 29letého Tyra Nicolse, který v lednu zemřel po zadržení policisty kvůli dopravnímu přestupku.
Trojice demokratických zákonodárců minulý týden vedla protest v sídle sněmovny, jehož účastníci se dožadovali přísnějších pravidel pro prodej a držení zbraní.
Přesný počet tornád podle meteorologa Billa Buntinga, zástupce federálního Střediska pro předpovědi bouří, zatím není možné určit. „Je to poměrně aktivní den, ale ne bezprecedentní,“ uvedl Bunting.
Jednotka zasahovala ve čtvrtích s největším výskytem kriminality. K násilným činům měla přistupovat s větší rozhodností, například neukázněným řidičům nevypisovala pokuty, ale rovnou zabavovala auta.
Jedna z nejúspěšnějších amerických televizních osobností má problém. Americká televize ABC stáhla Whoopi Goldbergovou na dva týdny z obrazovky kvůli nevhodným výrokům o holokaustu.
V desetitisícovém městečku Mayfield, které stálo přímo v dráze tornáda, záchranáři prohledávají ruiny továrny, kde se vyráběly svíčky. Ze zhruba 110 lidí se podařilo zachránit 40.
Další z tornád udeřilo na domov pro seniory v obci Monette na severovýchodě Arkansasu. Úřady zde nejprve informovaly o dvou mrtvých, později ale šéf okresní správy bilanci snížil na jednu oběť.
Policie z města Knoxville v Tennessee hlásí střelbu na tamní střední škole. Podle policie při incidentu jeden člověk zemřel a jeden policista utrpěl zranění.
Bouře i s tornády zničily v jižních státech USA stovky domů. Pro jihovýchodní část Spojených států vydali meteorologové varování před silným větrem, deštěm a kroupami.
Tři americké státy letos po dlouhé pauze obnovily popravy vězňů odsouzených k hrdelnímu trestu, celostátně se ale počet odsouzenců v celách smrti blíží v USA historickému minimu.
Americký stát Tennessee ve čtvrtek po devíti letech popravil odsouzeného zločince. Smrtící injekcí skončil v nashvillské věznici život muže potrestaného za znásilnění a vraždu sedmileté dívky.
Lawrence McKinney z amerického státu Tennessee strávil posledních 31 let za mřížemi. Za zločin, který nespáchal. Nyní žádá stát o zproštění viny a kompenzaci ve výši jednoho milionu dolarů. Od úřadů dostal po propuštění šek na 75 dolarů, který mu měl pomoci začít nový život, píše server CNN.
Kdyby amerického prezidenta vybírali jen v Tennessee, bylo by jasno. Pro republikána Donalda Trumpa je rozhodnuto 98 procent místních voličů. Proto tam ani jeden z kandidátů dlouho nebyl. Ve státě se ale zastavil zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd. Navštívil i obchod s „trumpovskými" suvenýry. Na neprodávanějším tričku je překvapivě Hillary Clintonová, popisuje v dalším dílu reportážního seriálu o amerických volbách.
Útočník, který v americkém Tennessee zastřelil čtyři vojáky, před několika dny na svém blogu psal o islámu. Podle FBI ale 24letý muž nespolupracoval s žádnou teroristickou organizací. Pří útoku na dvě střediska amerického námořnictva další tři lidi zranil. Policie ho při zásahu zastřelila.
Mrazy dál komplikují život obyvatel východní poloviny Spojených států. Přes 20 lidí v důsledku chladného počasí zemřelo. Nejvíc případů hlásí stát Tennessee, kde teploty v uplynulých dnech klesly hluboko pod běžný průměr.