Část vládních poslanců byla původně proti, teď to vypadá na obrat. Úprava má fungovat jako protikorupční opatření kvůli zvýšení limitu malých zakázek o polovinu.
Fenomén korupce zajímá nejen policii České republiky, ale i vědce. Jednou z nich je i socioložka Kristýna Bašná, která se svým týmem v uplynulých třech letech zkoumala různé formy uplácení.
Firma nechce odpovědět na novinářské dotazy ohledně ceny, za jakou si pronajímá pozemky pod svým golfovým hřištěm. Podle dřívějších informací bývalého vedení má jít o miliony ročně.
„Digitální systémy se týkají nejzranitelnějších skupin. Ti, kdo pravidelně komunikují se státem a žádají o dávky, jsou sociálně slabší, senioři, svobodné matky, lidé s postižením a další.“
Návrh, kterému se intenzivně věnuje tým eurokomisařky Věry Jourové, má za cíl objasnit financování, které pochází ze zemí mimo EU. Ti, kteří peněžní dary přijímají, je budou muset uvádět.
Organizace na základě deseti kritérií oznámkovala kampaně kandidátů jako ve škole. Nerudová dostala známku 2,1. Za ní skončili se známkou 2,7 shodně senátor Marek Hilšer a generál Petr Pavel.
Reformu připravuje skupina, jejíž většina s otevřeností nesouhlasí. Členové výboru pro rozpočtovou kontrolu na to upozorňují vedení europarlamentu v dopise, který má server iROZHLAS.cz k dispozici.
Třetina z 22 stran a hnutí kandidujících letos do sněmovny nezveřejnila dárce a podporovatele své kampaně. Informovalo o tom vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí