Facebook zároveň zakročil proti dvěma dalším případům „koordinovaného neautentického chování“, tyto menší sítě byly provozovány z Íránu, Barmy nebo Vietnamu.
Výzkumníci z Oxfordské univerzity identifikovali nejméně 70 zemí, které sítě takto využívají. Některé z nich se zaměřují i na ovlivňování lidí v zahraničí. Navíc sílí internetová propaganda z Číny.
Putin a jeho pomocníci však podcenili fakt, že pro Zelenského je prostředí, v němž se trolí, mnohem přirozenější než pro Putina s jeho těžkotonážním humorem petrohradské galerky.
Trollové byli velmi aktivní. Každý den sdíleli stovky příspěvků na Twitter. Z analýzy vysílací společnosti CBC vyplývá, že falešné zprávy posílalo do světa asi 245 účtů.
Zprávy o ruském ovlivňování veřejného mínění ve Spojených státech potvrdil BBC a ruské nezávislé televizi Dožď jeden z bývalých zaměstnanců tzv. trollí továrny v Petrohradě.
Ruská agentura internetových výzkumů AII se sídlem v Petrohradě, která podle obvinění Američanů ovlivňovala politiku v USA před prezidentskými volbami, je podle Washingtonu pověstnou trollí farmou.
Svět se na internetu vysmívá bojovníkům takzvaného Islámského státu. Hackerské hnutí Anonymous totiž dnešek prohlásilo za takzvaný trolling day a vyzývá uživatele sociálních sítí, aby internet zahltili zesměšňujícími příspěvky.