Tržby firmy Wienerberger klesly. V rámci šetření nákladů firma odstaví na dva až tři měsíce všechny své výrobní závody. „Objem, který od nás trh dnes bere, je tak významně menší,“ obhajuje ředitel.
Na vrchní části opony je dominantní velký nápis Osvětou k svobodě. Dílo zapsané jako kulturní památka představuje Libušinu věštbu s pohledem na Hradčany s Vltavou.
Nápad na sochu dostal sochař ve chvíli, kdy se vrátil z pole, kde také hledal vltavíny, ale nic nenašel. Dokonce i prohledával bahno nabalené na svých botách, zdali mu na nich nějaký vltavín neulpěl.
Současné otáčivé hlediště čeká po sezóně obnova. Vltavan už ale plánuje stavbu úplně nové scény v parku. Investice vyjde na 20 milionů a korun a ochotníci na ni chtějí sehnat dotaci.
Povodí Vltavy pracuje na několika projektech. Hotová je první část prohloubení plavební dráhy pod vodním dílem Kořensko až o dva metry, další následuje po letošní plavební sezoně.
Vybrané lokality jsou Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku a patří mezi nejlépe hodnocené z hlediska několika kritérií.
Zimola odmítá, že by chtěl stranu štěpit a poškodit. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček uvedl, že pokud někdo značce ČSSD nevěří, měl by si rozmyslet, za koho chce kandidovat.
Jan Koller z rodné Smetanovy Lhoty nikam přestupovat nebude. Nabídka Týna nad Vltavou, který mu nabízel vyplatit čtyři koruny a 50 haléřů cestovného za každý kilometr klidně až z Monaka, ho pobavila. Zástupci fotbalového klubu ze Smetanovy Lhoty ale akci považují za podvod a budou žádat trest.
I pět let po skončení fotbalové kariéry je o Jana Kollera zájem na fotbalovém trhu. V poslední den přestupů v českých nejvyšších soutěžích zaujala zřejmě nevážně myšlená nabídka týmu z Týna nad Vltavou. Ten chtěl za 10 tisíc korun koupit Jana Kollera z rodné Smetanovy Lhoty, pokus o přestup 43letého útočníka ale nevyšel.
Zničené náměstí, koupaliště, kulturní dům a vyplavené rodinné domy. To jsou jen některé škody, které způsobil v Týně nad Vltavou přívalový déšť. Podle starosty jsou škody větší než po posledních povodních v roce 2013. Předběžně odhady jsou do pěti milionů korun.
Týn nad Vltavou řeší problém s pronájmem městských pozemků. Několik let pronajímal zemědělskou půdu beze smluv, poslední roky dokonce úplně zadarmo. Už kvůli tomu skončil referent správy městského nemovitého majetku, problémy má i vedoucí odboru a odvolání hrozí místostarostovi města.
Příští rok na podzim budou moct výletní lodě plout po Vltavě z Českých Budějovic až k Orlíku. Dnes začaly práce na splavnění posledního pětikilometrového úseku mezi Hněvkovicemi a Týnem nad Vltavou. Úpravy koryta, stavby plavebních komor a další práce, které umožní lodím zdolat téměř 100 kilometrů vodní cesty, budou dohromady stát asi 1,5 miliardy korun.
Lidé z okolních vesnic jihočeského Týna nad Vltavou nesouhlasí se záměrem otevřít blízko u řeky Lužnice grafitový důl. Ložisko u obce Koloděje je údajně největší ve střední Evropě a nerostu je tam za desítky až stovky miliard korun. Místní proti těžbě podepisují petici.
U obce Hosty na Vltavotýnsku byl v minulosti grafitový důl. Těžbu tam chce nyní obnovit soukromá firma. Připravuje ale otevření povrchového dolu a s tím místní nesouhlasí. Přestože je celý proces teprve na začátku, lidé už proti těžbě podepisují petici.
Památný špýchar v Kolodějích nad Lužnicí zachrání město Týn nad Vltavou. V těchto dnech se vedení města podařilo po dlouholetém snažení památku odkoupit od soukromých vlastníků. Za třípatrový objekt radnice zaplatila 180 tisíc korun.
Ropa, která unikla do řeky v Týně nad Vltavou před dvěma týdny, má zřejmě původ v průmyslové zóně. Původně si hasiči mysleli, že ropné látky unikly z kanalizace z objektu nedalekých kasáren.
Domov sv. Anežky v Týně nad Vltavou otevřel na hlavní nákupní zóně novou kamennou prodejnu s výrobky hendikepovaných. Obecně prospěšná společnost pomáhá lidem s postižením začlenit se do běžného života. V jednotlivých dílnách vyrábějí praktické věci do domácnosti i dárkové předměty.
Prestižní výstava Vltavotýnské výtvarné dvorky začíná už podevatenácté v Týně nad Vltavou. Na výstavě, která potrvá celé léto, vystavuje 77 autorů z České republiky i zahraničí. Mezi autory jsou profesionální umělci, kteří vystavují malby, grafiky, ilustrace, sklo, knižní vazby nebo plastiky.
Elektromobilem se téměř nikdo z nás ještě nesvezl a už se na silnice snaží prodrat také elektrobus. V Týně nad Vltavou bude po tři týdny bude vozit cestující nejen po městě, ale i do čtyři kilometry vzdálené obce Hněvkovice a do Jaderné elektrárny Temelín. Testovací jízda rozhodne, zda s ním lidé budou jezdit na nákupy nebo k lékaři naprosto běžně.
Vltavotýnský poklad, plovoucí vor i rakouští dělostřelci v akci. To jsou některé novinky, které se mají objevit v muzeu v Týně nad Vltavou, které projde rekonstrukcí za 18 milionů. Proměna, na niž město získalo evropskou dotaci, má být hotová za dva roky.
Zastupitelé Týna nad Vltavou schválili podání žádosti na ministerstvo pro místní rozvoj se záměrem získat devět a půl milionu korun na vylepšení sídliště ve Vodňanské ulici. S jeho modernizací už tamní radnice začala loni, a to přesto, že nebyla se žádostí o peníze z ministerstva úspěšná. Na vlastní investici ve výši půldruhého milionu korun chce letos město Týn nad Vltavou navázat s přispěním státu.
Také kvůli plánované dostavbě jaderné elektrárny Temelín je v Česku americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. O nejdražší zakázku v české historii v hodnotě až 300 miliard korun má vedle americké firmy zájem také česko-ruské konsorcium. Lidé, kteří žijí přímo u elektrárny, prý s případným rozšiřováním problém nemají.
Zvláštní příchuť budou mít oslavy Dne české státnosti a svatého Václava v Týně nad Vltavou. Do věže kostela svatého Jakuba budou k více než půltunovému zvonu Toušek, který přečkal řádění Němců v roce 1942, instalovány po 68 letech další dva. Byly vyrobené v Pasově u firmy Perner, stejně jako ty původní, které sundali Němci během druhé světové války.