Podle polských vyšetřovatelů byla bezprostřední příčinou požáru netěsná nádoba s plynem. V neděli policie zadržela vnuka majitelky podniku a obvinila ho.
V Polsku minulý týden při požáru centra pro únikové hry zemřelo pět dívek. Kontroly vytipovaných provozoven budou podle hasičů stejně přísné jako při kolaudaci provozoven.
Obhájci obviněného Milosze S. podle stanice uvedli, že jejich klient obvinění odmítl. Ale je tak zoufalý z toho, co se stalo, že nebyl schopen podat další vysvětlení.
Ministr vnitra Joachim Brudziński kvůli tragédii nařídil prověřit bezpečnost podobných zařízení v celé zemi. Podle AP je v Polsku takových areálů provozujících únikové hry přes tisícovku.
Hráči únikových her už nemusí jen do speciálních místností - zahrát si takzvanou únikovku si totiž můžou nově i venku. Po trendu únikových her totiž přibývají ty venkovní.
Většina z nás si výuku na vysoké škole představuje jako nudné a dlouhé hodiny v přednáškových sálech. Karlova univerzita v pondělí ale otevřela kampus, ve kterém chce s výukou spojit i koncerty, filmovými projekcemi nebo třeba únikovými hrami. Kulturní prostor má sloužit nejen studentům, ale taky umělcům, akademikům a obyvatelům města. Kampus sídlí v historických budovách v centru Prahy.
V Nizozemsku vyvolala rozruch úniková hra, která napodobuje úkryt rodiny Frankových. Annu Frankovou, 13letou židovsku dívku, zná svět jako autorku slavného deníku. Psala ho v zadním traktu jednoho z amsterdamských domů, ve kterém se s rodinou a přáteli skrývala před nacisty. Němci ale nakonec úkryt objevili a odvezli je do koncentračních táborů. V Bergen-Belsenu Anna na jaře 1945 zemřela.
Tým lidí se nechá zavřít do místnosti, ze které se musí dostat pomocí logických úkolů a hlavolamů do hodiny ven. Tak fungují únikové hry, které pocházejí z Japonska. V Evropě jsou nejoblíbenější v Maďarsku. Nezaostává ale ani Česko, kde se tato zábava pořádá zhruba na 20 místech.