Antonín Barák odešel z Fiorentiny do turecké Kasimpasy. Podle italských médií získala Kasimpasa Baráka na roční hostování s opcí na přestup, který by stál šest milionů eur (150 milionů korun).
Restaurace v italské Veroně přišla s originálním konceptem. Chce tím přimět zákazníky, aby nekoukali do mobilního telefonu, ale pěkně postaru si povídali.
Bývalý slávista Barák v Serii A naposledy skóroval na počátku srpna. V závěrečném kole minulého ročníku se trefil v dresu Lecce, ani jeho gól ale týmu nepomohl k záchraně.
Mladí lidé se scházeli v centrech měst před hospodami a bary, které mohly v pondělí po dvou měsících opět otevřít. Většinou na sobě neměli roušky a nedodržovali ani pravidlo nutného rozestupu.
Koncert se nakonec konal ve venkovském dvoře Corte di Campagna Magra na pokraji městečka Vigasio. O místě dali organizátoři vědět pouze platícím divákům v sobotu odpoledne.
Organizátoři ujišťují, že koncert bude a že místo konání zveřejní v sobotu dopoledne. Místní úřady - městské i provinční - záštitu nad akcí tento týden potvrdily.
Podle médií se na koncert, na němž mají vystoupit skupiny Compagnia dell'Anello, Hobbit, Topi neri a písničkář Gabriele Marconi, prodalo přes 300 vstupenek.
Podle nedávného vyjádření filozofa Václava Bělohradského, který v Itálii žil padesát let, má italská radikální pravice Jana Palacha za symbol už od jeho upálení v roce 1969.
„Velvyslanectví ČR dané záležitosti věnuje velkou pozornost a je v kontaktu s předsedou provincie Verona s cílem zamezit zneužívání jména Jana Palacha v nepřijatelném kontextu,“ uvedlo velvyslanectví.
V italském městě Verona se bude pod patronátem provinčních úřadů konat koncert neonacistických skupin věnovaný 50. výročí úmrtí Jana Palacha. Datum bylo stanoveno na 19. ledna, kdy Palach zemřel.
Vánoce bez betléma si dokáže představit jen málokdo. Vůbec nejsilnější je ale tato tradice v Itálii, odkud se také rozšířila do zbytku Evropy. První živý betlém představil sv. František v Assisi, aby přiblížil lidem příběh zrození Ježíše Krista. Proto nepřekvapí, že výstava betlémů z celého světa je k vidění právě v Itálii, a to v severoitalské Veroně.
Získat aspoň na den do své moci dres lídra etapového závodu je něco, co se rozhodně nepovede každému cyklistovi. A už vůbec ne, když je to třeba na Giro d'Italia. To se pak může radovat a slavit. U Litevce Ramunase Navardauskase je to všechno ještě znásobeno údivem. On je takovým lídrem z leknutí.
Jedna z nejtěžších disciplín dnes čeká cyklisty, kteří jedou na Giro d' Italia. Je jí týmová časovka, náročná záležitost, při které musí spolupracovat devět borců v rychlosti kolem padesáti kilometrů v hodině. Běžnému smrtelníkovi se to zdá jako šílenost. Ale cyklisté samozřejmě rizika eliminují tréninkem. Takže těch 33 kilometrů trati dnes neuvidí poprvé.