Vězeňská služba dostává o výpadku telefonních služeb od dodavatele průběžné informace. „Intenzivně pracují na obnově funkčnosti telefonního systému, který byl hackersky napaden,“ uvedla Prunerová.
Podle Výborného je nákazová situace v Evropě kritická a nelze vyloučit, že se bude zhoršovat i v Česku. Celkový počet zvířat usmrcených kvůli ptačí chřipce letos dosahuje téměř 276 000.
„Jsme připraveni nejen jednorázově demonstrovat, ale i zahájit dlouhodobé protesty. To znamená dny, týdny, možná i měsíce před ministerstvy, případně před Úřadem vlády,“ říká Tomáš Machovič.
„Náš trestní systém do značné míry supluje deficity sociálního systému, což je špatně. Věznice jsou přeplněné a stát to stojí obrovské prostředky,“ shrnul prezident.
Bývalý dealer Daniel Flasza si z pobytu ve vězení přinesl debutový román, psaný během výkonu trestu „pěkně postaru“ propiskou do mnoha sešitů. O Mukly a Šlajsny hrajeme v pravidelné knižní soutěži.
Věznice v Česku se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Počet vězňů naopak stále stoupá a zvyšuje se i jejich agresivita. Také proto je o tuto náročnou práci malý zájem.
V areálu pankrácké věznice našli historikové vězeňské služby místo, kam dozorci odkládali ostatky desítek politických vězňů. Teď vyzývají příbuzné, aby se ozvali. Na Dušičky se bude konat rozloučení.
V jednom případě měli dozorci jednoho z vězňů zbít tak, že se mu zastavilo srdce. Místo toho, aby mu následně zavolali záchrannou službu, ho dozorci sami resuscitovali.
Lidové noviny si všímají toho, že se na sociálních sítích stále častěji objevují inzeráty na prodej léků. Často jde přitom i o druhy léčiv určených k prodeji pouze s receptem od lékaře.
Čtyřiasedmdesátiletý Švec byl v čínské provincii odsouzen za pašování tří kilogramů kokainu z Brazílie, nikdy ale vinu nepřiznal a soudní proces vždy označoval za spiknutí.
Kabinet také rozhodl o částečném zrušení silniční daňě či přimíchávání biosložky. Na Ukrajinu pak poputuje další dodávka vojenského materiálu. U jiného vojenského materiálu se urychlí nákup.
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje několik dozorců z pardubické věznice, kteří údajně týrali jednoho z vězňů. Obviněn zatím nikdo nebyl.
Na pochybení dozorců přišla Generální inspekce bezpečnostních sborů, když mapovala šikanu vězňů v rýnovické věznici. Podílet se na ní mělo jen v loňském roce hned 15 příslušníků vězeňské služby.
„Mohu říci, že jeho zdraví se víceméně normálně obnovilo (...) Váží už 82 kilogramů (...) Normálně jí, má možnost komunikovat s rodinou,“ dodal šéf ruské vězeňské služby Alexandr Kalašnikov.
„Předběžné závěry a kamerové záznamy jednoznačně potvrzují naše tvrzení, že tam nebylo cizí zavinění a příslušníci ústavu Prešov neselhali,” řekl ředitel vězeňské služby.
Ruská vězeňská služba poukazuje na text v odborném časopise The Lancet. Lékaři z berlínské kliniky Charité v něm zveřejnili podrobnosti o otravě opozičního politika a jeho propuštění z nemocnice.
„K tomuto kroku jsme přistoupili, protože ve vězeňské službě je tragický nedostatek lékařů,“ řekla mluvčí. Dodala, že bezpečnostní sbor takto zároveň reaguje na koronavirovou situaci.
Podle rozsudku se měl učitel vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě. Soudy mu také na maximální možnou dobu zakázaly pracovat s dětmi.
Otčím podle pravomocného verdiktu týral tříletého chlapce od loňského ledna, kdy se v Lounech nastěhoval k jeho matce. Sprchoval ho studenou vodou a způsobil mu i popáleniny, mimo jiné v obličeji.
Odsouzení lékaři by mohli za mřížemi léčit spoluvězně. Píše o tom Deník N. A proclívat se podle deníku Právo budou muset i malé balíky. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.