Miroslav Zikmund patří k legendám českého veřejného života, na jejichž osud dopadly historické zvraty 20. století. Jaký byl jako cestovatel a jako člověk? Čím si vysloužil obdiv a respekt tolika lidí?
Dopravní podnik uzavřel trať mezi Lazarskou, Národní třídou a Újezdem a taky na části Vinohradské třídy. Obě potrvají až do srpna, cestující by se měli připravit na delší přestupy a taky na zpoždění.
Praha||Pavel Vondra, Zuzana Kubištová|Zprávy ze světa|Vinohradská 12
Co vede brazilského prezidenta Jaira Bolsonara ke zlehčování rizik koronaviru? Má to politické, nebo jiné důvody? A proč přesto není bez šancí na obhajobu mandátu ve volbách?
Na místě Transgasu mělo podle původního plánu vyrůst administrativní centrum. Architekt Jakub Cigler ale musí projekt přepracovat. Nově by měl zahrnovat více bytů.
Demolice Transgasu na Vinohradech pokračuje. Dělníci rozebírají také třetí dominantu brutalistního komplexu. Ze známého kvádru, budovy bývalého dispečinku, odstraňují její obložení ze žulových kostek.
Jako první mají jít k zemi dominanty Transgasu, tedy obě výškové budovy a objekt bývalého dispečinku. Následovat budou zbývající části objektu, například majestátní schody směrem k budově.
Demolice Transgasu není kvůli vysokému plotu vidět, ale díky serveru iROZHLAS.cz můžete na stavbu nahlédnout. Přímo na střechu Českého rozhlasu jsme umístili kameru, která ji bude sledovat.
Tramvaje čísla 11 a 23 jezdí odklonem, linka 13 bude zrušena. „Doporučujeme využívat hlavně linky metra a také zavedeme náhradní autobusovou dopravu X11,“ řekla mluvčí pražského dopravního podniku.
Zatímco přípravy demolice Transgasu pokračují, vedení Prahy chtělo zbourání brutalistního komplexu na poslední chvíli zabránit. Jednání se ale nyní zasekla. Důvodem je cena souboru budov.
Přípravy demolice Transgasu vrcholí. Zboření budov má podle informací serveru iROZHLAS.cz trvat zhruba deset měsíců. A jako první půjdou k zemi jeho dominanty. Praha chce ale demolici ještě zabránit.
Demolice Transgasu je pro jednoho z architektů Václava Aulického osobní tragédií. Soubor budov sledoval po celý život. Od prvního kopnutí do země až po otevření. A podívat se prý půjde i na demolici.
Na Vinohradské třídě v Praze byl dnes větší rozruch než obvykle. Filmaři před budovou Českého rozhlasu natáčeli velkou akční scénu nového filmu Krycí jméno Holec. Česko-rakouský snímek připomene rok 1968, události Pražského jara a srpnovou okupaci. Filmaři s sebou dovezli i reálie: dobové transparenty, telefonní budku, starý autobus nebo hliníkové konve na mléko. Jak se dobový snímek natáčel, zaznamenaly mikrofony Českého rozhlasu.