Fotbalová Sparta slaví 125. výročí od svého založení. Za tu dobu získala rekordní počet mistrovských titulů a její dres nosila spousta legend, nejen fotbalových. Chytal za ní například Vlasta Burian.
Nedělní přehlídka byla ostře sledována a pozorovatelé v ní hledají signály ohledně vyjádřeného odhodlání KLDR dosáhnout denuklearizace korejského poloostrova.
Luční bouda si v pátek připomíná 395. výročí od zahájení stavby. Součástí oslav bude koncert Barbory Polákové i symbolické hledání základního kamene ve sklepích rozsáhlého objektu.
Akademie věd slaví dvacet let své novodobé historie. Od roku 1993, kdy nahradila dřívější Československou akademii věd, prošla velkými změnami. Snížil se počet ústavů z osmdesátky zhruba na padesátku, laboratoře se zaplnily špičkovými přístroji a počet zaměstnanců je téměř osm tisíc.
Fotbalisté pražské Sparty se zapojí do vyvrcholení oslav 120 let od založení klubu. Hráči sparťanského A-týmu obléknou v sobotním ligovém utkání s Mladou Boleslaví v moderní éře nezvyklé, ale jinak tradiční černé dresy.
Český lawn-tenisový klub známý spíše pod zkratkou 1. ČLTK je nejstarším tenisovým klubem v Česku. A to znamená, že mu je už 120 let. Za tu dobu už měl několik sídel, ale velkou většinu let strávil na největším pražském ostrově Štvanici.
Vojenská přehlídka, památník s vlajkami zemí, které uznaly nezávislost Kosova, koncerty a projevy - tak si kosovští Albánci připomněli pět let od vyhlášení nezávislého státu.
Fotbalová Slavia prožila za 120 let své existence, které si v těchto dnech slavnostně připomíná, těžké časy. Komunistický režim ji vystěhoval ze stadionu na Letné, sebral jí tradiční jméno i hráče, na které se jeden čas skládali fanoušci. Teď zažívají slávisté také chmurné časy, ale už přičiněním vlastních funkcionářů. Po tučných létech s tituly a Ligou mistrů se klub ocitl na pokraji bankrotu.
Milan Baroš se stal na jediný den znovu hráčem Baníku Ostrava. Na Bazalech se zúčastnil oslav devadesátých narozenin klubu. Ty byly příznačně nazvány Pohřeb se nekoná aneb Baník žije 90 let.
Před 35 lety se v lednu roku 1977 uprostřed socialistického Československa, tedy státu se silně komunistickým totalitním režimem, se objevilo světýlko naděje, které značilo, že dějiny nikdy nekončí a že zůstávají stále otevřené. Tím světýlkem bylo prohlášení Charty 77.
Právě dnes je to 90 let, co se narodil britský právník, spisovatel a malíř Peter Benenson. Nositel tohoto jména mimo jiné založil mezinárodní organizaci ‚Amnesty International‘, která oslavuje letos nejen padesát let založení ve světě, ale také je důležité připomenout dvacet let od založení pobočky v České republice.
Policie České republiky dnes slaví přesně dvacet let od svého vzniku. Vytvořena byla z tehdejší Veřejné bezpečnosti na základě zákona České národní rady o policii České republiky.
Před 140 lety, 3. května 1871, vyšlo v Praze první číslo časopisu Vesmír. Čtrnáctideník vydal v pronajatém bytě v pražské Lípové ulici vlastním nákladem a ve vlastní redakci 27letý student medicíny Václav Kumpošt. Vesmír vychází s přestávkami dodnes, je nejstarším vědeckým časopisem v Česku.