Podle Tuska jde o občany Polska, Běloruska nebo Ukrajiny. Sabotáže a diverzní akce podle něj vyšetřují i některé další evropské země včetně Litvy nebo Lotyšska.
Policie zadržela a obvinila dva Čechy a jednoho cizince z organizování dovozu stovek kilogramů kokainu do Česka. S kokainem obchodovali v několika státech, pašovali ho z Jižní Ameriky přes Hamburk.
Dvojici mladých lidí pohřešovali jejich blízcí od soboty 11. listopadu. Student se stal hlavním podezřelým poté, co policie objevila záznamy z kamery z večera, kdy dvojice zmizela.
Zadrženým mužem je Duane Davis, který se stejně jako zavražděný Tupac Shakur pohyboval v komunitě gangsta rapperů. Ta často oslavovala násilí a fungovala na hraně zákona.
„Činnost klubu není nijak dotčena a dále pokračuje v běžném režimu. Pravomoci generálního manažera dočasně přebírají prokuristé, kterými jsou Jan Pravda a Zdeněk Sedlák,“ sdělili představitelů Beranů.
Protesty na severu Kosova, kde žije silná srbská menšina, vypukly v souvislosti s nástupem do úřadů čtyř starostů, etnických Albánců. Zvoleni byli v dubnových volbách, které místní Srbové bojkotovali.
O zadržení několika osob kvůli údajným korupcím při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství, tehdy vedeném Miroslavem Tomanem (ČSSD) přinesl server Seznam Zprávy.
Policisté v uplynulých týdnech zadrželi skupinu šesti „herců“, kteří se vydávali za klienty pražských bank a skrze padělané doklady převáděli finanční prostředky na své účty.
Po příletu na letiště Šeremetěvo zadrželi Grinerovou při odbavování zavazadel, protože si v kufru vezla náplně do elektronické cigarety s konopným olejem. Ve vazbě zůstane minimálně do 19. května.
Muž měl dodávat materiál syrskému režimu prostřednictvím své společnosti působící ve Francii a Spojených arabských emirátech. Nyní je v provizorní vazbě.
Mladý muž zemřel 27. října ráno poté, co ho zajistila policie. Předtím se ve čtvrti Bolevec dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty.
Francie je podle agentury Reuters rozzuřená postupem jednání o přístupu do britských vod po odchodu Británie z Evropské unie. Londýn se nechal slyšet, že chystá odvetu.
Nizozemští policisté ve středu ve městě Oss zadrželi osmačtyřicetiletého muže, který je hlavním podezřelým v případu mezinárodního obchodu se zbraněmi, jichž měl dodat přes 1000.
Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Franchettiho, zadrženého v neděli v Praze.Podle agentury TASS to ve čtvrtek řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
Podle agentury TASS v pondělí šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov prohlásil, že Česko zatím Rusko o události neinformovalo. Podle ministerstva zahraničních věcí ale Moskva informaci dostala.
Protest se uskutečnil den poté, co ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na uvedený seznam další dvě média – televizní kanál Dožď a investigativní server Važnyje istorii.
Muži v půlce června podle policie napadli sedmapadesátiletého podnikatele a za pomoci výhrůžek a násilí se jej snažili donutit k převodu firmy. Jedním ze zadržených je podle ČT podnikatel Jan Kočka.
Zpřísnění sankcí je reakcí na vynucené přistání letadla společnosti Ryanair na pravidelné lince z Atén do Vilniusu na konci května, kdy byl zadržen opoziční novinář Raman Pratasevič s přítelkyní.
„Bojí se nás, protože ukazujeme pravdu. Ukazujeme, co chtějí skrývat,“ řekl serveru BBC News zakladatel kanálu Nexta Stěpan Putilo k zatčení novináře Ramana Prataseviče.
Ruska Sofija Sapegaová byla v neděli zadržená s opozičním běloruským novinářem Ramanem Pratasevičem. Záznam s očividně nuceným prohlášením se objevil na běloruském provládní kanálu Žoltyje slivy.
„Pokračuji ve spolupráci s vyšetřováním a přiznávám se k organizaci masových nepokojů (po prezidentských volbách) v Minsku,“ říká na videu šestadvacetiletý bloger Raman Pratasevič.
Po brutálních zásazích speciálních policejních sil proti demonstrujícím v prvních dnech po zpochybňovaném vítězství Lukašenka v prezidentských volbách 9. srpna byla policie v poslední době zdrženlivá.
Už podruhé íránské bezpečnostní složky na pár hodin zadržely část posádky expedice Tatra kolem světa 2. Nelíbilo se jim, že kameramani natáčí v blízkosti přísně střežených objektů.