Zádušní mši povede vídeňský arcibiskup a kardinál Christoph Schönborn. Očekává se, že vzpomínkové akce se zúčastní také vysoce postavení politici a diplomaté.
Zádušní mše se na přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí. Veřejnost se bude moci se zpěvačkou, jejíž kariéra protnula několik desetiletí, rozloučit ve středu v pražském Divadle Kalich.
Nejemotivnější okamžik z celé piety přišel na konci samotného obřadu, kdy čestná stráž vynášela Belmondovu rakev za Morriconeho melodie z filmu Profesionál.
Pilarové manžel Jan Kolomazník se rozhodl po skončení nouzového stavu uspořádat důstojnější poslední rozloučení při zádušní mši. Ta se směla ve středu konat za účasti nejvýše 300 lidí.
Kardinál Dominik Duka zdůraznil, že atentát na Heydricha nebyl teroristický čin, ale byl to především důkaz lásky k domovu, k vlasti a vlastnímu národu.
Ve svatovítské katedrále na Pražském hradě proběhla v sobotu zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. Začala v 11 hodin a skončila o hodinu a půl později.
Příslušníci Hradní stráže vynesli rakev s ostatky z katedrály za zvuků zvonu Zikmund, chvíli poté se z reproduktorů rozezněla Gottova píseň Už z hor zní zvon.
Pohřeb kardinála Miloslava Vlka se bude konat v sobotu 25. března v 11.00 v pražské katedrále svatého Víta. Tělo zesnulého bude vystaveno ve čtvrtek a v pátek. V neděli to řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman. Kardinál Vlk zemřel v sobotu ve věku 84 let.
Stovky lidí se rozloučily s herečkou Jiřinou Jiráskovou, která zemřela minulé pondělí ve věku 81 let. Rozloučit se přišli i její kolegové. Zádušní mši za zesnulou herečku odsloužil v pražském kostele Matky Boží před Týnem kardinál Dominik Duka.
Na dnešek připadá 634. výročí smrti Karla IV. Významný český panovník ve své závěti ustanovil, aby za něj v den smrti sloužili zádušní mši v kapli karlštejnského hradu. Letos ji sloužil kardinál Dominik Duka a přijel i prezident republiky Václav Klaus.
Zádušní mší si lidé v Horní Moštěnici na Přerovsku připomenou tragické události z 18. června roku 1945. Vojáci pod vedením poručíka Karola Pazúra tu tehdy postříleli více než dvě stovky zakarpatských Němců, kteří se vraceli domů na Slovensko.
Česko se dnes rozloučí s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Oficiální smuteční obřad začne ve svatovítské katedrále na Pražském hradě za účasti stovek hostů z domova i ze zahraničí úderem poledne. Smuteční obřad bude začleněn do klasické katolické mše. Stanice Českého rozhlasu jej přinesou v přímém přenosu.
Zádušní mši za zesnulého Václava Havla dnes večer odslouží v kostele Nejsvětějšího Salvátora exprezidentův dlouholetý přítel kněz Tomáš Halík. Podobné církevní obřady se ale konají dnes i v dalších dnech také jinde, například v pražském kostele sv. Jiljí. Podle pražského biskupa Václava Malého měl totiž Havel k víře blízko.
Zádušní mše v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě začala čtením jmen 294 československých občanů zavražděných v koncentračním táboře Mauthausen. V zaplněné katedrále sloužil mši pražský arcibiskup Dominik Duka.
Norové drží smutek. Řádění pravicového extremisty si v Oslu a na nedalekém ostrově Utöya vyžádalo 92 obětí. Stále se totiž pohřešuje několik dětí, které byly na táboře mladých sociálních demokratů. Ve vodě kolem Utöji proto stále pátrají záchranáři po dalších tělech. Dnes byla v Oslu odsloužena mše za oběti masakru.