V současné době chová zebru bezhřívou jen deset zoologických zahrad na světě. Za poslední tři roky se rozmnožily pouze ve třech z nich, včetně Liberce.
Proč v africké savaně, kde nenápadný vzhled a splynutí s okolím zachraňuje život, žije zvíře s tak výrazným vzorem srsti? Vědci mají hned několik vysvětlení.
Klisna s hříbětem se pohybovala v oblasti Motorpalu, hřebec zůstal v okolí Demlovy školy. Ošetřovatelé s odchytem zvířat čekali, než zaberou sedativa. Zebry nejsou s výjimkou odřenin zraněny.
„Pravidlo číslo jedna je nikdy neutíkat, jinak uvidí, že se jich bojíte. Musíte se zastavit. Zadruhé, zvířata vás nesmí ucítit, takže musíte neustále kontrolovat vítr, jestli nejde od vás k nim.“
Nejmenší česká automobilka Zebra chce nejpozději letos v létě představit plně homologovaný malý nákladní vůz na elektřinu. Z technického hlediska půjde o velmi zajímavou událost.
Zebru na obrázku nebo v zoo pozná nejspíš každé malé dítě. V přírodě je ale stále těžší na afrického lichokopytníka narazit. Velmi špatně je na tom populace Grévyho zeber, která neustále klesá.
Pořádně se rozhlédnout na obě strany a pak teprve vkročit do vozovky. Jednoduché pravidlo, a přitom tak důležité. Řada chodců ho však v Praze nedodržuje a případů sražených lidí v Praze stále přibývá. Policie opět uspořádala bezpečnostně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne. Lidem radí a připomíná, jak bezpečně přecházet vozovku, a vyvrací mýty o absolutní přednosti chodců.
Nejmenší zoologická zahrada v Česku se rozrůstá. V Chlebech na Nymbursku se odpoledne slavnostně otevře pavilon pro gepardy. Ve vedlejším výběhu narazíte na vyhynulé zebry.
Zebra se za vás nerozhlédne - tak se jmenuje další ročník celostání policejní akce. Preventisté budou dnes u vybraných přechodů učit děti i dospělé, jak správně přecházet vozovku.