Dva dvacátníci chtěli přinést do Česka ukrajinskou beletrii. „Pro nás to je nejen komerční podnik, ale i kulturní místo, kde se lidé mohou cítit jako Ukrajinci,“ říká jeden ze zakladatelů.
Stometrová výška věží v původním návrhu se nelíbila komisařům organizace UNESCO, kterým nakonec po pěti letech vyšli autoři vstříc a válcovitou věž s vlnitou fasádou navrhli menší a jenom jednu.
„Z původního Žižkova zůstaly jen dvě třetiny. Na konci 70. let přišli komunisté s asanací, symbolicky měla odčinit křivdu páchanou na žižkovském proletariátu kapitalistickou společností,“ vysvětluje.
„Důležité je, aby se tam všichni cítili bezpečně, aby si tam lidé připadali, že jsou si rovni, že nikdo není víc, nebo míň," vysvětluje hlavní myšlenku vzniku komunitního centra Táňa Vozková.
Změna se dotkne asi 5000 obyvatel ulice nad 15 let, kteří nyní mají půl roku na bezplatnou výměnu občanského průkazu, v případě majitelů aut je nutná i výměna technického průkazu.
V pátek se dočtete, že Čechům chybí vitamin D, píše Deník. Zavádění dronů do zemědělství v Česku brzdí legislativa, píšou Hospodářské noviny. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Do Armádního muzea na Žižkově se po téměř čtyřleté rozsáhlé rekonstrukci objektu vracejí předměty, které návštěvníky provedou dějinami českých zemí od 6. století až po současnost.
Nové vedení Ústavu pro studium totalitních režimů hledá chyby u předchůdců, napsali ve společné reakci na oznámení bývalý náměstek ústavu Ondřej Matějka a bývalý ředitel Zdeněk Hazdra.
Ukrajinští uprchlíci, kteří si neváží darovaných věcí a jídla. Takový narativ mezi sebou sdíleli lidé na samém začátku uprchlické krize. Teď začíná převažovat další narativ o ubytovávání Ukrajinců.
Žižkovská televizní věž je jednou z dominant hlavního města a s 216 metry zároveň nejvyšší pražskou stavbou. Vysílá nejen televizní a rozhlasový signál, ale třicet let funguje také jako rozhledna.
Autobusová linka číslo 101 pražské městské hromadné dopravy nově povede i přes Žižkov. Autobusy tak budou stavět například i na nové zastávce U Prdlavky, která vznikla ve Slavíkově ulici v Praze 3.
Dominik Feri je od června prověřován kriminalisty kvůli deliktům sexuální povahy. Zájem vyšetřovatelů se nyní přesunul na jeho byt na Žižkově, kde měl bývalý poslanec ublížit několika ženám.
Na tom, jak děti-cizinci zvládnou češtinu, závisí jejich studijní úspěšnost i psychická pohoda. Od září jim budou školy muset zajistit intenzivní kurzy češtiny.
„Policisté hledanou dívku před malou chvílí nalezli a je v pořádku. Děkujeme všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost. Vzhledem k jejímu věku nelze poskytnout bližší informace,“ uvedl mluvčí.
Ve svém stanovisku UNESCO požaduje, aby nové stavby na místě někdejšího areálu Telecomu s 96 metrů vysokou telekomunikační věží nepřesahovaly okolní zástavbu. Mohou tak být vysoké maximálně 54 metry.
Několik stovek lidí vyrazilo sledovat zápas na velkoplošné obrazovce na pivní zahrádku na Žižkově. Neměli roušky, seděli blízko sebe. Dodržování protiepidemických pravidel prověří pražští hygienici.
„Nabízím jasné řešení. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody,“ řekl majitel Viktorie Martin Louda.
Cestující, kterou žena napadla, musela podle policie okamžitě po útoku vyhledat lékařskou pomoc. Měla pohmožděný nos a zlomeninu levé spodiny očnice, uvedl policejní mluvčí.
Olga Havlová o roli první dámy sice nestála, svou energii ale zaměřila na pomoc potřebným. Založila Výbor dobré vůle, který pomáhá zdravotně postiženým, opuštěným nebo sociálně znevýhodněným lidem.
„Jedná se o provizorní řešení do doby, než bude vybudován podchod a výtah na Žižkov. Ten se stále ještě staví,“ potvrdila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
Počínáním policisty se podle ní bude zabývat odbor vnitřní kontroly pražské policie. Policisté by totiž měli při výkonu práce mít taktéž nasazenou roušku.