Ceny pohonných hmot v Česku: benzin mírně zlevnil, nafta naopak o trochu zdražila

Ceny pohonných hmot se za poslední týden vyvíjely rozdílně. Zatímco cena benzinu v průměru mírně klesla, cena nafty naopak mírně stoupla. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,77 koruny, před týdnem byl o osm haléřů dražší. O osm haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,06 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První linka, která přemění plastový odpad na benzin, by měla fungovat již příští rok

Benzin v Česku od minulého týdne mírně zlevnil, nafta o trochu zdražila (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nejlevnější benzin natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 37,36 koruny. Nafta je nejlevnější ve Zlínském kraji, litr tam prodávají průměrně za 35,46 koruny.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 38,73 Kč a litr nafty 37,72 koruny.

Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesaly od konce dubna. Benzin zůstává nejlevnější zhruba od poloviny letošního února.

V meziročním srovnání jsou ale ceny paliv stále vyšší. Benzin je nyní bezmála o korunu na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,38 koruny na litru méně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme