Británie si od olympiády slibuje zisk 13 miliard liber

Velká Británie chce pořádáním olympijských her získat přímý nebo nepřímý zisk 13 miliard liber. Řekl to britský premiér David Cameron. Víc než miliarda liber by do britské ekonomiky měla přitéct díky činnosti Britské obchodní ambasády. Ta má být místem, kde se po dobu konání her budou setkávat obchodníci z celého světa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LOH Londýn 2012

LOH Londýn 2012 | Zdroj: Reuters

„Téměř každý den během olympiády proběhne na Britské obchodní ambasádě summit na určité téma za účasti významných světových firem z daného oboru,“ potvrdil ve Světě o deváté Jan Šimral z tiskového oddělení britské ambasády v Praze.

„Tyto obchodní summity nebo konference se budou týkat hlavně moderních a inovativních oborů, na kterých Velká Británie staví a chce stavět svou ekonomiku. Například ICT, tedy informační a komunikační technologie, nebo pokročilé letecké a automobilové technologie, moderní infrastruktura, kreativní služby jako reklama, design, architektura, vzdělávání, energetika.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O obchodních summitech během londýnské olympiády mluvil ve Světě o deváté Jan Šimral z tiskového oddělení britské ambasády v Praze

Dva summity pak podle něj budou výjimkou, protože nebudou zaměřené oborově, ale regionálně. A sice na hostitelkou zemi minulých a příštích olympijských her, tedy na Čínu a Brazílii. Na některých obchodních summitech budou mít zastoupení i firmy působící v České republice.

„Nejvíce jich bude na summitu informačních a komunikačních technologií 3. srpna, zde bude česká delegace dokonce třetí největší.“

„Dále ještě bych zmínil energetický summit, který se bude konat 6. srpna, tam nebudou chybět zástupci ČEZu, na summitu kreativních služeb zase bude přítomen architekt Robert Votický ze společnosti Lewis & Hickey Praha,“ řekl Jan Šimral. Firmy byly k účasti na summitech přímo osloveny obchodním oddělením britského velvyslanectví.

„Právě podle zaměření jednotlivých summitů velvyslanectví oslovovalo některé ze společností, s nimiž již v minulosti spolupracovalo. Dále ještě ten seznam společností šel do Londýna ke schválení a potom už byly osloveny a kvalifikovaly se na summit,“ přiblížil výběr českých firem Šimral.

Marika Táborská, Barbora Kreuzerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme