Když ruská invaze na Ukrajinu začala, v Londýně a Manchesteru se konaly protestní demonstrace. Pak ale došlo k nebývalému jevu: Boris Johnson začal vystupovat jako opravdový premiér.
Vláda premiéra Borise Johnsona zveřejnila 31. ledna stostránkový dokument pod názvem Přínosy brexitu, a to u příležitosti druhého výročí odchodu Velké Británie z Evropské unie.
Víkendové zprávy poslanců z volebních obvodů zvýrazňují hloubku pádu popularity britského premiéra. Podle organizací Savanta a YouGov Johnsonovi nevěří 70 procent dotázaných voličů.
Prázdniny přinesly pozoruhodné prohlášení premiéra Johnsona, že od 19. července ruší téměř všechna covidová omezení, protože „je na to nejvhodnější čas“. Pokus o „stádní imunitu“?
Tragikomická sága konce premiérování Borise Johnsona se zjevně rozehrává posledními kapitolami. Pro britského premiéra už není cesty k návratu na výsluní, tvrdí jeho vlastní poslanci.
Většina expertů očekává, že v doplňovacích volbách 16. prosince na parlamentní křeslo po zdiskreditovaném Owenu Patersonovi v hrabství Shropshire konzervativci prohrají.
Brity šokovala smrt třicítky migrantů, jejichž gumový člun se potopil uprostřed kanálu La Manche. Skupina byla součástí rekordní, téměř třicetitisícové, letošní lidské vlny běženců a uprchlíků.
Premiér Boris Johnson chce z Velké Británie znovu udělat kosmickou velmoc. Jestli se jeho plány uskuteční i v době, kdy je země ekonomicky zdrcená brexitem a covidem, ukáže čas.
Prý není dosud jisté, zda brexit byl opravdu správným krokem, což od hlavního stratéga zní pozoruhodně. Dodal, že každý, kdo si je zcela jistý, že to bylo správné, „má v hlavě nedotažený šroubek“.
Snůška hospodářských a politických problémů, kterým Británie čelí, nyní téměř půl roku po ukončení odchodu z Evropské unie a pět let po brexitovém referendu začíná narůstat.
Ani účast amerického prezidenta Joe Bidena nedokázala na summitu v Cornwallu zabránit ostrým sporům Johnsona s Evropany ohledně britské nechuti plnit brexitovou dohodu, summitu dominujícím.
Nejdůležitějším hlasováním byly volby 129 poslanců zemského parlamentu ve Skotsku. Rozhodující většinu, tedy téměř polovinu křesel, získali nacionalisté strany SNP zemské premiérky Nicoly Sturgeonové.
Připravovaný zákon má být královnou ohlášený v parlamentním programu a bude zahrnovat nové formy soudního stíhání a vyhoštění. Bude povinná registrace všech osob pracujících na britském území.
Snahy Skotů, kteří odmítli brexit a měli do roku 1707 své vlastní království, nese nelibě většina Angličanů, severoirští unionisté a hlavně vláda premiéra Borise Johnsona.