Každý nový průzkum voličské přízně přisuzuje hnutí ANO stále vyšší preference. Předkládá ANO tak úžasný a vyčerpávající program, že lidé prostě nemohou jinak, než se sebrat a hodit to Babišovi? Kdeže.
Jakkoli se budou evropské autority, tajné služby či seriózní média snažit zatarasit příliv výmyslů a hnojometů ze sociálních sítí, bude to nerovný boj. Ta vlna se přes nás nepochybně převalí.
Nápad Starostů a nezávislých na oživení kampaně metodou tête-à-tête neboli rozhovoru mezi čtyřma očima je chytrou vzpruhou pro mnohdy nudnou, nevybíravou nebo přihlouplou kampaň.
Pokud Petr Fiala (ODS) nazývá opoziční politiky obchodníky se strachem a Andrej Babiš zase mluví o premiérovi jako o lháři a duševně nemocném jedinci, vejde se to do zákonného mantinelu?
Ve volebním roce nás tradičně čeká smršť volebních kampaní a slibů. Kromě otázek ekonomiky a snížení státního dluhu bychom se ale měli zaměřit například na startupy a reálné projevy Green dealu.
Petr Pavel má tři roky na to, aby se stal důležitým hráčem na české politické scéně. Zatím jím není. Přesto po sněmovních volbách 2025 tato výzva přijde.
U ODS se šíří obavy, jestli nová image předsedy je to, co na sympatizanty zabírá. Jenže když Petr Fiala říká, že v ODS nevidí rozdílového hráče, který by jí přinesl dramatický příliv hlasů, má pravdu.
V Trumpově kabinetu se zabydlují lidé, kteří by nemohli na dveře Evropské komise ani zaklepat. Antivaxeři, nadšení příznivci uhlí a frakování, popírači klimatické změny.
Od Bartoše se čekalo hodně. Kdo jiný než guru přes IT mohl nastartovat elektronizaci státní správy a pohnout se zamrzlým stavebním řízením, věřili pirátští voliči. Dál ten příběh všichni známe.
Je podepsáno a není to žádné překvapení. Předsedové ODS, TOP 09 a KDU-ČSL vlastně nemají jinou možnost, než v objetí dokráčet ke sněmovním volbám v příštím roce.
Nejde tedy o to, že by někteří Češi oplakávali éru reálného socialismu a toužili po jejím návratu. Svobodu projevu nebo pohybu všichni chápou jako nezpochybnitelný přínos.
ODS neuspěla v krajských volbách a Petr Fiala se potřeboval předvést jako silný lídr. Když odvolal předsedu partnerské strany po telefonu, musel vědět, co bude následovat.
Pokud začnou mít lidé pocit, že Petr Fiala nejen nemá potřebný tah na branku a místo konkrétních činů vysílá signály, ale už není ani „pan profesor“ s čistým stranickým štítem, může mu to zlomit vaz.
Je zřejmé, že ani na první pohled jasná věc, jako je výstavba přehrady Nové Heřminovy není nic, co by se dalo zařídit během roku. Těch 27 let je ovšem nepřípustně moc.
Politici občany ujišťují, že vybudují další stovky kilometrů dálnic, zařídí skvělé vzdělání a seženou evropské dotace na cokoliv. Málokdo se opravdu vážně ptá, co tyto „dary“ budou stát.
V Evropském parlamentu sice budou Patrioti třetí nejsilnější frakcí, avšak na reálné směřování Unie nebudou mít vliv, neboť silná trojka lidovců, socialistů a liberálů se opevní sanitárním kordonem.