Jesenický archiv získal od potomků německých rodáků cenné písemnosti

Jesenický archiv má nově k dispozici cenná svědectví o předválečném životě v okolí Vidnavy, někdejšího správního centra regionu. Potomci rodáků se chtěli písemností zbavit, a tak si ředitelka archivu Bohumila Tinzová přivezla z Německa přes 60 těžkých krabic dokumentů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseník radnice

Jeseník radnice | Foto: Lukáš Bocan

Jedná se o staré časopisy, dobové fotografie, mapy nebo literaturu. Nejstarší pochází z 18. století a pro historiky znamenají mnoho. Po Němcích se po odsunu totiž nedochovalo příliš materiálů.

„Rozhodně nejcennějšími jsou pozůstalosti zdejších vlastivědných pracovníků a v první řadě významného historika nejen slezského, ale po válce i bavorského – doktora Rudolfa Fice. To je velice cenná pozůstalost obsahující spousty poznámek, kopií, výpisů z archiválií z celé Evropy k historii Slezska a později tedy po válce i Bavorska,“ vysvětlila ředitelka.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme