Baník vyhrál v Brně a stoupá tabulkou, dařilo se i dalším hostujícím týmům

Fotbalisté Baníku Ostrava zvládli zápas 14. kola Fortuna ligy na půdě Brna a po výsledku 0:1 stoupají tabulkou. Mladá Boleslav doma nestačila na Slovácko a padla po výsledku 2:3. Zlín podlehl Teplicím 2:3. Karvinou doma přehrály Pardubice a vezou si domů výsledek 0:2.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Baníku v Brně.

Zápas Baníku v Brně. | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Brno - Baník 0:1

Hosté, kteří prožívají povedené období a z posledních pěti utkání vydolovali 13 bodů za čtyři vítězství a jednu remízu, byli na hřišti nováčka od začátku aktivnější. Už ve třetí minutě mohl otevřít skóre Zajíc, ale vůbec netrefil bránu. Stejný hráč zahodil velkou šanci i o chvíli později, když se nechal dostihnout vracejícím se obráncem.

Plzeň - Slavia 0:1. Vítězství sešívaných zařídil Stanciu, Plzeň je až devátá

Brno poprvé zahrozilo v 16. minutě, Šumberův pokus ale hostující obrana srazila mimo. Pak měl další tutovku Baník, jenže Holzera skvěle vychytal brankář Šustr.

Skóre se tak měnilo až díky pokutovému kopu po zbytečném faulu na hostujícího Tetoura. Míč si vzal Dyjan Carlos De Azevedo a poslal Baník do vedení.

Druhý poločas dlouho žádné vzrušení nepřinášel. Až v 77. minutě táhl domácí Růsek rychlý brejk, který zakončil střelou, která po teči skončila těsně mimo. A o pár minut později to byl znovu Růsek, po jehož hlavičce musel zasahovat gólman Laštůvka.

Víc už domácí nestihli, a tak si Baník odváží z Brna tři body a slaví páté vítězství z posledních šesti zápasů. Brno prohrálo podruhé v řadě.

Mladá Boleslav - Slovácko 2:3

Středočeši nezažívají vůbec povedenou sezonu, proti Slovácku, které v minulém kole porazilo 4:0 Plzeň, ale nezačali vůbec špatně. Ve 20. minutě uháněli do brejku po rohovém kopu Slovácka, na jehož konci dostal míč do brány Jiří Klíma.

Jenže vedení domácím nevydrželo moc dlouho. Už o necelou čtvrthodinu později totiž vyrovnal po úniku Jan Kliment. A ve druhém poločase se Slovácku povedlo dokonat obrat. Nejdřív se po centru do vápna trefil Václav Jurečka a o chvíli později zvýšil na 1:3 z penalty Vlastimil Daníček. Za domácí už jen upravil na konečných 2:3 Michal Škoda.

V druhém půli se prosadil Vašek Jurečka a Vlasta Daníček z penalty, za domácí snižoval Michal Škoda v 86. minutě.

Přes dramatický závěr se povedlo hráčům Slovácka dotáhnout utkání do šťastného konce, čeká nás veselá cesta domů s dárkovým balením tří bodů. 🎄

#zaslovacko #mblslo

16:58 – 23. 12. 2020

2 15

Karviná - Pardubice 0:2

Pardubice, které se do první ligy dostaly po dlouhých desetiletích, nepřestávají v první sezoně mezi elitou překvapovat. Ani Karviná nezažívá vůbec špatný ročník, proti Východočechům ale nezačala dobře. Už ve 12. minutě si totiž Michal Petráň našel ve vápně Solilův centr a poslal svůj tým do vedení.

V hostujícím týmu mohlo být ještě veseleji, jenže to by Ewerton musel proměnit pokutový kop. Druhá branka tak přišla až ve druhé půli, kdy David Huf využil karvinské chyby a stanovil konečné skóre 0:2.

Zlín - Teplice 2:3

Dvakrát se Zlínu povedlo reagovat na gól Teplice, potřetí už to nevyšlo. Po rychlé trefě Jakuba Mareše vyrovnal Jakub Janetzký, jenže v nastavení první půle znovu poslal teplické hráče do vedení svým druhým zápasem Mareš.

Za domácí vyrovnal ve druhé půli Janetzký, jenže v 74. minutě znovu strhl vedení na teplickou stranu Matěj Radosta a zařídil důležité tři body pro Severočechy.

14. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:1 (0:1).
Branka: 39. De Azevedo z pen. Rozhodčí: Berka - Horák, Hurych - Lerch (video). ŽK: Vintr, Fousek, Hlavica - Kaloč. Bez diváků.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:3 (1:1)
Branky: 20. Jiří Klíma, 86. Škoda - 34. Kliment, 75. Jurečka, 80. Daníček z pen. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Vodrážka - Adam (video). ŽK: Mazáň, Jiří Klíma, Túlio, Mikulec - Tomič. Bez diváků.

MFK Karviná - FK Pardubice 0:2 (0:1)
Branky: 13. Petráň, 72. Huf. Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Pečenka. ŽK: Dramé, Mangabeira - Cadu, Čelůstka. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít