Bitva mezi Spartou a Libercem vítěze neměla. Doležal vystřílel Jablonci tři body z Olomouce

Fotbalisté Sparty remizovali ve 14. kole první ligy s Libercem 1:1 a před krátkou zimní přestávkou jsou v tabulce až třetí. Oba celky v prvním poločase kopaly penaltu, ale zatímco domácí kapitán Bořek Dočkal neuspěl, hostující Kamso Mara diskutabilně nařízený pokutový kop proměnil. Jablonec vyhrál 3:1 v Olomouci, dva góly dal Martin Doležal. Severočeši v natáhli sérii bez porážky na sedm zápasů a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo.

Praha (Aktualizováno: 19:17 22. 12. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání fotbalové ligy mezi Spartou a Libercem

Utkání fotbalové ligy mezi Spartou a Libercem | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Pražané doma v nejvyšší soutěži nevyhráli třetí z posledních čtyř duelů a z třetí pozice ztrácí čtyři body na vedoucí Slavii, která odehrála o duel méně. Na druhý Jablonec, jenž má naopak odehráno o zápas víc, ztrácí Sparta bod. Liberec se posunul na páté místo.

Další zápas fotbalové ligy odložen. Příbram nepojede do Budějovic kvůli koronaviru v týmu Středočechů

Spartě se v repríze finále posledního domácího poháru už po necelé půlminutě hry po souboji se spoluhráčem Hanckem zranil stoper Čelůstka. Jednatřicetiletý český reprezentant se po ošetření pokusil pokračovat, ale v sedmé minutě ho musel vystřídat Polidar. A hned dal o sobě vědět centrem do vápna, jenže Juliš z první přestřelil.

Slovan se do první šance dostal díky domácím v 19. minutě. Hilál, který si připsal 50. ligový start, obral Polidara o míč, ale Mara zamířil nad.

V 25. minutě hostující bek Kačaraba po rohovém kopu přišlápl Hanckovi nohu a rozhodčí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pro Letenské penaltu. Gólman Nguyen však směr Dočkalovy střely vystihl a vyrazil ji.

Vzápětí na druhé straně brankář Nita zastavil Peškovu ránu hlavou, po níž zůstal na zemi otřesený. K překvapení domácích sudí Marek přisoudil Severočechům pokutový kop. Domácí obránce Sáček totiž před přerušením hry vzal ležícímu Nitovi míč do rukou. K penaltě se postavil Mara, Nitovi nedal šanci a nadělil si stylový dárek ke středečním 26. narozeninám.

Pražané se srovnání dočkali necelé tři minuty po přestávce. Součkův centr do vápna odhlavičkoval Kačaraba pouze k Julišovi, který hlavou k tyči překonal Nguyena. Juliš se prosadil ve třetím utkání za sebou a jako první hráč v ligové sezoně pokořil hranici deseti branek.

Bojovně laděné utkání, které často přerušovaly fauly, potom dlouho žádnou větší šanci nenabídlo. Slovan ohrozil sparťanskou branku ještě dvakrát, ale po rohu hlavičkovali jeho hráči jen do Nity. V závěru střídající Karlsson vypálil zpoza vápna, Nguyen však vytěsnil na roh. Sparta neporazila Liberec ve třetím z posledních čtyř ligových duelů.

V Olomouci rozhodl Doležal

Úvod zápasu patřil Jablonci a už ve třetí minutě se do vápna dostali Považanec s Ladrou, přes blokující obránce se ale k zakončení nedostali. O tři minuty později se ke střele zpoza vápna odhodlal hostující Pilař a jeho povedený pokus z voleje vytáhl Mandous konečky prstů na tyč.

1:52

‚Bude to pro nás experiment.‘ Fotbalové kluby se musí vypořádat s krátkou pauzou bez zimní přípravy

Sigma poprvé zahrozila ve 22. minutě, kdy González střílel těsně vedle. O dvě minuty později už domácí vedli - Vepřek našel centrem Chytila a ten otevřel skóre. Stejně jako v předchozích pěti zápasech, které skončily remízami 1:1, však Olomouc náskok neudržela.

O deset minut později si na Krobův centr naskočil Doležal a vyrovnal. Domácí to nerozhodilo a ještě před přestávkou si mohli vzít vedení zpět. Střelci první branky Chytilovi ale pokus zpoza vápna nesedla a poté neuspěl ani González, jehož hlavička skončila nad.

Do druhého poločasu vstoupil Jablonec ve velkém stylu a během jediné minuty měl hned dvakrát blízko k další brance. Při Pilařově střele se však reflexivním zákrokem blýskl Mandous a vzápětí při hlavičce Doležala zachránilo olomouckého brankáře břevno.

V 65. minutě nejprve Chytil prováhal dobrou šanci a z následného protiútoku trefil Zelený ve vápně ruku Sladkého a rozhodčí nařídil pokutový kop pro Jablonec. K penaltě se postavil Ladra a i když Mandous vystihl směr a na míč si sáhl, poslal hostující záložník Severočechy do vedení.

Sedm minut před koncem se podruhé prosadil Doležal a čtvrtou brankou v posledních čtyřech zápasech rozhodl o výhře Jablonce. Severočeský celek tak vyhrál šesté z posledních sedmi utkání a v neúplné tabulce se posunul na druhé místo. Olomouc naopak našla přemožitele po jedenácti kolech a je čtvrtá.

14. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 48. Juliš - 33. Mara z pen. Rozhodčí: Marek - Moláček, Hrabovský - Denev (video). ŽK: Juliš, Dočkal, Souček, Pavelka - Hilál, Kačaraba, Sadílek, Hoftych (trenér). Bez diváků.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:3 (1:1)
Branka: 24. Chytil - 36. a 83. Doležal, 67. Ladra z pen. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Hubník - Krob, Hübschman, Martinec. Bez diváků.