Plzeň - Slavia 0:1. Vítězství sešívaných zařídil Stanciu, Plzeň je až devátá

Trápení fotbalové Plzně pokračuje. Ve 14. kole podlehla Viktoria doma mistrovské Slavii 0:1 a je v tabulce po podzimu až devátá. Vítězství sešívaných, kteří přezimují s pohodlným náskokem na prvním místě, trefil v prvním poločase Nicolae Stanciu.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolae Stanciu slaví gól proti Plzni.

Nicolae Stanciu slaví gól proti Plzni. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeňským se v této sezoně zatím vůbec nedaří podle představ. V tabulce se pohybují hluboko pod příčkami, na které jsou zvyklí, a z posledních šesti utkání vyhráli jen jedno. To Slavia zažívá povedený podzim korunovaný postupem do jarní fáze Evropské ligy.

Baník vyhrál v Brně a stoupá tabulkou, dařilo se i dalším hostujícím týmům

Hned v úvodu mohl domácí hodně oslabit záložník Pavel Bucha, který loktem trefil do hlavy hostujícího Lingra, rozhodčí mu ale udělil jen žlutou kartu. Krátce nato přišla první velká šance zápasu, v níž se zjevil slávistický útočník Kuchta. Sám před bránou ale selhal a střílel vedle.

Pak přišla obrovská šance na druhé straně, slávisty ale vynikajícím zákrokem proti Čermákově hlavičce podržel gólman Ondřej Kolář. Neproměněná šance mrzela domácí ještě víc, když o chvíli později udeřili slávisté. Kuchta našel na kraji vápna volného Stancia a ten povedeným volejem nedal gólmanovi šanci.

Stejný hráč pak do přestávky zahrozil ještě jednou, když střílel z úhlu po odvráceném rohovém kopu, tentokrát si ale brankář Staněk s jeho střelou pod břevno poradil.

Ve druhé půli viděl prázdný stadion hned dvě zajímavé šance kolem 60. minuty. Nejdřív se po Stanciuově přihrávce octil ve stoprocentní šanci slávista Abdallah Sima, jenže na své poměry nevídaně selhal a poslal míč vysoko nad. A na druhé straně vzápětí podobně naložil se svou příležitostí Ondřej Mihálik.

Slávisté pak druhý poločas dohrávali zkušeně, většinou relativně daleko od své brány. Domácí se tak k žádné velké šanci na vyrovnání nedostali a prohráli se Slavií 0:1. Úřadující ligový šampion z Edenu zvládl i poslední zápas v letošním kalendářním roce a podzimní částí prošel bez jediné porážky.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 26. Stanciu. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Hájek - Orel (video). ŽK: Bucha, Kalvach, Alvir, Limberský, Hejda - Bořil, Provod, Masopust. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít