Trochu jsem počkal a vystřelil, vyprávěl česky Lotyš Freibergs po vítězném gólu Hradce Králové

Hokejisté Hradce Králové se shodli - jejich fanoušci si něco takového zasloužili. Tedy vítězství ve východočeském derby. Hradec porazil Pardubice v Tipsport extralize 2:1 v prodloužení. A domácí příznivci si tak mohli zakřičet.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Hradce Králové porazili v extralize Pardubice

Hokejisté Hradce Králové porazili v extralize Pardubice | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: Profimedia, ČTK

Rozhodující gól v prodloužení, skvělá atmosféra. Východočeské hokejové derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi fanoušky rozhodně nenudilo.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkali hokejisté Hradce Králové po výhře nad Pardubicemi

„Přestože jim zatím moc radosti neděláme, tak nás přišli podpořit v plném počtu,“ chválil bezmála šest tisíc fanoušků kouč Hradce Králové Tomáš Martinec.

A chválil je také lotyšský obránce domácích - Ralfs Freibergs - a také v češtině. „Je to hezké, protože vidím, že lidi v Hradci chtějí, abychom ten zápas vyhráli,“ vyprávěl třiatřicetiletý Freibergs.

Právě díky němu patří první východočeské derby sezony Hradci. V prodloužení rozhodl tvrdou ranou z levé strany.

„Byl jsem dlouho na ledě, už jsem chtěl střídat. Viděl jsem, že má Jordy puk, nahrál mi to. Já jsem trochu počkal, počkal a pak vystřelil,“ dodal Freibergs.

Jak už to ale v soubojích rivalů bývá, hokej šel čas od času stranou a prostor dostaly strkanice.

„Debry. Asi oba týmy chtěly něco vyprovokovat,“ popsal s úsměvem gólman Pardubic Roman Will. Vyhrocené situace bere s rezervou jako většina ostatních.

Pokud se tedy soupeř nedotkne legendárního Romana Červenky, dodává útočník Dynama Maritn Kaut.

„Na Červuse nikdo sahat nebude. Všichni víme, jaký je to hráč. Mně se tohle na derby líbí. Po zápase si podáme ruce. Možná ty sekery jsou zbytečný, ale mně se to líbí,“ vysvětlil Kaut - nejproduktivnější hráč Pardubic a taky střelec vyrovnávací branky.

V extralize se znovu představí v pátek, Dynamo bude hostit Liberec. Hradec Králové nastoupí o den dřív v Mladé Boleslavi.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 7. 10. 2024)