Kolumbijec Moleno si na Vueltě dojel pro druhé vítězství, po 12. etapě závod stále vede Američan Kuss

Dvanáctou etapu Vuelty vyhrál po hromadném spurtu v Zaragoze kolumbijský cyklista Juan Sebastián Molano. Před páteční královskou etapou zůstal v čele závodu Američan Sepp Kuss.

Zaragoza (Španělsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juan Sebastián Molano

Juan Sebastián Molano | Zdroj: Reuters

Molano po poklidném průběhu 165 km dlouhé etapy ve finiši porazil Australana Kadena Grovese a Boy Van Poppela z Nizozemska. Devětadvacetiletý Kolumbijec si po vítězství v závěrečné etapě loňské Vuelty připsal druhý triumf na závodech Grand Tours.

V průběžném pořadí změny nenastaly, na prvním místě je stále Kuss s náskokem 26 sekund před Marcem Solerem ze Španělska. Remco Evenepoel z Belgie na třetím místě ztrácí minutu a devět sekund. Čtvrtý je trojnásobný vítěz Vuelty Primož Roglič ze Slovinska.

Rozhodující dny

Peloton nyní stráví dva dny v horách a hned v pátek je na programu královská etapa. Měří sice jen 136 kilometrů, ale jezdce po startu z Formigalu čekají výjezdy na Col d’Aubisque, Col de Spandelles a cíl na Col du Tourmalet. Celkem nastoupají 4282 metrů.

Michal Schlegel ve čtvrtek dojel na 107. příčce se ztrátou 56 sekund na vítěze. Jan Hirt ztratil ještě o minutu víc a skončil na 135. příčce. V průběžném pořadí je Hirt sedmatřicátý a za Kussem zaostává o 38 minut. Schlegel figuruje na 104. místě.

12. etapa (Ólvega - Zaragoza, 165,4 km):

1. Molano (Kol./SAE Team Emirates) 3:23:35, 2. Groves (Austr./Alpecin-Deceuninck), 3. Van Poppel (Niz./Intermarché-Circus-Wanty), 4. R. Oliveira (Portug./SAE Team Emirates), 5. Theuns (Belg./Lidl-Trek), 6. Van den Berg (Niz./EF Education-EasyPost) všichni stejný čas, ...107. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -56, 135. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -1:54.

Průběžné pořadí: 1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 42:51:20, 2. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -26, 3. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) -1:09, 4. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -1:32, 5. Martinez (Fr./Groupama-FDJ) -2:02, 6. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -2:16, ...37. Hirt -38:11, 104. Schlegel -1:24:37.