Ganna vyhrál na Vueltě souboj s chronometrem. Červený dres lídra i po časovce udržel Kuss

Časovku cyklistické Vuelty na 25,8 km ve Valladolidu vyhrál dvojnásobný mistr světa Filippo Ganna z Itálie. Červený trikot lídra uhájil po 10. etapě Američan Sepp Kuss, který v úterní etapě dojel na třináctém místě.

Valladolid (Španělsko) (Aktualizováno: 19:04 5. 9. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Fillipo Ganna se stal vítězem 10. etapy Vuelty

Cyklista Fillipo Ganna se stal vítězem 10. etapy Vuelty | Zdroj: Profimedia

Světový šampion z let 2020 a 2021 Ganna zvítězil po dni volna o 16 sekund před Remcem Evenepoelem, jemuž oplatil porážku ze srpnového mistrovství světa v Glasgow. Belgičan se v úterý poprvé po triumfu představil v duhovém dresu časovkářského mistra světa.

Třetí dojel s odstupem 36 sekund trojnásobný vítěz Vuelty a letošní šampion Gira d'Italia Primož Roglič. Slovinci se časovka vydařila víc než druhé hvězdě týmu Jumbo-Visma Jonasi Vingegaardovi. Dánský vítěz Tour de France uzavřel s odstupem 1:18 minuty elitní desítku.

Olympijský vítěz a sedminásobný mistr světa na dráze Ganna v úterý zaznamenal první výhru na jiné Grand Tour než domácím Giru, kde triumfoval v minulosti šestkrát. „Jsem moc šťastný, vyhrát tady byl můj cíl. Po mistrovství světa jsem si nebyl jistý, zda mě tým tady chce, ale já tlačil na to, abych tady mohl být. Bojovat o celkové pořadí je těžké, ale snažíme se odvádět dobrou práci,“ uvedl člen týmu Ineos Grenadiers.

Kuss po 10. etapě vede o 26 sekund před Španělem Marcem Solerem. Na třetí místo se posunul obhájce loňského vítězství Evenepoel, jenž ztrácí 1:09 minuty. Rogličův odstup za Evenepoelem dnes narostl o 20 sekund, olympijský vítěz si nicméně polepšil na čtvrtou pozici s celkovou ztrátou 1:36 na týmového kolegu Kusse. Vingegaard je zpět už o 2:22 minuty na sedmém místě.

Oba čeští účastníci Vuelty zajeli časy ve druhé stovce. Debutant Michal Schlegel obsadil 122. místo, Jan Hirt byl na 136. pozici. Celkově je Hirt sedmatřicátý a Schlegel stočtvrtý.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 10. etapa (individuální časovka 25,8 km ve Valladolidu):

1. Ganna (It./Ineos Grenadiers) 27:39, 2. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) -16, 3. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -36, 4. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -50, 5. Vlasov (Rus./Bora-hansgrohe) -52, 6. Cattaneo (It./Soudal-Quick Step) -1:09, ...122. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -4:34, 136. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -4:51.
Průběžné pořadí: 1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 35:52:38, 2. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -26, 3. Evenepoel -1:09, 4. Roglič -1:36, 5. Martinez (Fr./Groupama-FDJ) -2:02, 6. Almeida -2:16, ...37. Hirt -35:35, 104. Schlegel -1:19:46.