České semifinále? Zklamání, bouřka, zklamání a zase bouřka!

Prohru 0:1 od Švýcarska musel včera v podvečer skousnout v semifinále mistrovství Evropy český výběr fotbalistů do 21 let. Nejtěsnější možná prohra, kterou zařídil až ve 114. minutě hry útočník Mehmedi, by mohla svádět k pocitu, že se jednalo o vyrovnanou partii a boj do poslední chvíle. Zdání ale zrovna v tomto případě jednoznačně klame.

Češi vstupují do role statistů v semifinále ME

Češi vstupují do role statistů v semifinále ME | Foto: Michal Jurman

Švýcaři totiž byli hned od úvodních minut jednoznačným pánem na hřišti a čeští mladíci jakoby pouze přihlíželi a čekali, kdy technicky i fyzicky vyspělejší tým trenéra Tamiho gólově udeří. Poznat v českých hráčích ty, kteří ještě nedávno naháněli fotbalové Evropě strach, chtělo opravdu velkou dávku fantazie či sebeklamu. Rozčarování tak po zápase v českém dresu neskrýval snad nikdo.

„Nevím, co k tomu říct. Prostě si nevyhověly ty věci, které jsme měli zažité. Hráči je úplně přestali plnit, ztratili sebekotrolu. Spíš se na hřišti diskutovalo a to je špatně,“ komentuje ještě mírnými slovy dění na hřišti trenér Dovalil.

00:00 / 00:00

České semifinále - Zklamání, bouřka, zklamání a zase bouřka!

Zatímco podle něj hráči nesplnili zhola nic z toho, na co se společně připravovali, vysvětlit si dění na hřišti bylo zapeklitým oříškem i pro samotné české statisty ve hře s názvem semifinále mistrovství Evropy.

„Nevím, čím to je. Dva roky to fungovalo. Nemyslím si, že by to bylo nervozitou, protože v kvalifikaci jsme taky hráli zápasy o všechno, baráž byla to samé. Neumím si to vysvětlit,“ rozebírá Marcel Gecov fakt, který už je nějaký ten zápas na českém výběru patrný.

Ostrá výměna názorů

Lvíčata narozdíl od kvalifikace totiž nepřijela na samotný šampionát v nejlepší formě a pohár trpělivost přetekl právě v utkání se Švýcarskem. Ostrý pohovor následoval už o poločase v kabině a po zápase se ve zvýšené frekvenci hlasu už jen pokračovalo.

„V šatně proběhla ostřejší výměna názorů, což je samozřejmě v pořádku, protože jsme prohráli.“

„Taky jsem k tomu něco říkal, ale to si nechám pro sebe,“ přibližují dusnou atmosféru v českém týmu po semifinálovém výkonu trenér Dovalil a Marcel Gecov.

Češi dva poločasy, které se nedají nazvat jinak než zklamáním, orámovali dvěma slovními bouřkami. Možná ale na ostrá slova došlo v pravý čas.

Pokud by totiž z oněch pomyslných bouřek zapršelo a matný výkon českých hráčů byl jednou pro vždy smazán, byl by nejvyšší čas. V sobotu totiž mají čeští mladíci poslední možnost dosáhnout v Dánsku opravdového úspěchu. Až se mraky vyprší, budou ve hře jak bronzové medaile, tak i postup na olympiádu.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít