Kouč Barcelony Vilanova zažil po operaci vítězný návrat na lavičku

Fotbalisté Barcelony přehráli v 18. kole španělské nejvyšší soutěže Espaňol 4:0, a připravili tak vítězný návrat svému kouči Titu Vilanovovi, který nedávno prodělal operaci rakovinového nádoru.

Lionel Messi začal nový rok stejně, jako skončil ten uplynulý - gólem

Lionel Messi začal nový rok stejně, jako skončil ten uplynulý - gólem | Zdroj: Reuters

Všechny čtyři branky padly během prvního poločasu. Po deseti minutách hry se jako první v utkání prosadil Xavi, za dalších šest minut už vedla Barcelona zásluhou Pedra o dvě branky.

Tentýž hráč se prosadil znovu v 27. minutě, když parádně zpracoval přesnou kolmici od Busquetse. Konečnou podobu dal skóre o dvě minuty později z penalty Lionel Messi, který si tak připsal první branku v novém roce. Za ten loňský jich nastřílel 91 a stal se novým rekordmanem.

Barcelona má v čele tabulky už jedenáctibodový náskok, protože Atlético Madrid, které je v pořadí Primera División druhé, uhrálo na Mallorce jen remízu 1.1.

Obhájce titulu z Realu Madrid sice po dvou ligových zápasech bez plného bodového zisku znovu vyhrál, když doma zdolal San Sebastian 4:3, ale na Barcelonu ztrácí i tak propastných 16 bodů.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

FC Sevilla - Pamplona 1:0 (83. Spahič), Celta Vigo - Valladolid 3:1 (9. a 31. z pen. Aspas, 52. A. López - 12. Bueno z pen.), Real Madrid - San Sebastian 4:3 (68. a 69. Ronaldo, 2. Benzema, 35. Khedira - 9. z pen., 40. a 76. Xabi Prieto), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0 (16. a 27. Pedro, 10. Xavi, 29. Messi z pen.), Mallorca - Atlético Madrid 1:1 (87. Kevin García - 72. Raúl García).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít