České plavce motivují na ME praktické sázky
Tak jako k fotbalu nebo hokeji patří góly, tak ke sportu obecně patří sázky. Některé z nich navíc mohou být i k všeobecnému užitku, jak dokládá příklad z tábora českých plavců na probíhajícím mistrovství Evropy v polském Štětíně.
„Byli jsme čtyři, dva proti dvěma, kraulaři já a Ferda a motýlkáři Šeflík s Rubikem. Šlo o součet časů obou plavců v každé z dvojic, kdo ho bude mít lepší,“ popisuje Tomáš Plevko sázku, kterou s kolegou Martinem Vernerem uzavřeli před startem na kraulařské stovce s motýlkářskou dvojicí Jan Šefl, Michal Rubáček.
A co bylo vlastně takříkajíc v banku? „Ten tým, který prohraje, bude platit večeři vítězné dvojici.“
Jídlo, jídlo a zase jídlo je totiž během pobytu na polském šampionátu v centru dění českých plavců. Strava poskytovaná v hotelu české výpravy totiž jaksi plavcům nestačí dodávat patřičnou závodní energii.
„Hlavně ty večeře zezačátku byly zajímavé – první byly nějaké těstoviny v rajčatové omáčce, druhý den zase fazole v tom samém…,“ dává Martin Verner jasně najevo, že zmíněná sázka pro něj osobně byla hodně prestižní.
Svůj význam nakonec měla i na sportovním poli. Verner zaplaval celkově osmý nejlepší čas ze všech evropských plavců a o vítězství specialistů kraulařů nemohlo být pochyb.
„Mám takové tušení, že jsme to tak trochu projeli,“ musel uznat porážku momentálně 13. nejlepší evropský motýlkář na stometrové trati Jan Šefl.
Hluboko do kapsy
O tom, že musel s kolegou Michalem Rubáčkem nakonec sáhnout hluboko do kapsy, napovídají i slova vítězného Tomáše Plevka.
„Já jsem velký a celkově rozežraný už odmalička, klidně zvládnu i dva obědy, když na to přijde.“
Spokojenost z výsledků sázky ale nakonec panovala skoro u všech. Verner se díky ní motivoval k excelentnímu času, Plevko konečně naplnil svůj věčné hladový břich a na straně poražených Jan Šefl?
„Když se vsadím, vždycky je to špatně. Spoléhám holt na to, že když je neštěstí ve hře, je pak štěstí v lásce.“