Pár dní po reportáži dopadly na Marjinku granáty, na ulici zranily jednu ženu. Pekařky Natálie, Valja a Lena i prodavačka Oksana jsou v pořádku. A pekař Oleg? Ten odjel na frontu bránit Ukrajinu.
V čem byla jiná její první olympiáda bez rodičů? A jaké plány má s milovaným windsurfingem? Ester Ledecká odpovídala v rozhovoru na všechny zajímavé otázky.
Při dovolené na Kypru Vám možná v baru nabídnou Pivo. A bude to Pivo s velkým P a ještě psané řeckou alfabetou. Tak se totiž jmenuje kyperský minipivovar, který založili tři bratři a jejich bratranec.
Garramour House je temný kamenný dům s břidlicovou střechou. Od silnice není ani vidět, cestu k němu musíte znát. A právě tady se psala jedna z kapitol našich dějin.
„Gotická klenba je nejvyšší na světě, má osmačtyřicet a půl metru. Zajímavostí je, že katedrálu nikdy nedostavěli. Vůbec nemá chrámovou loď,“ ukazuje Martine.
„Soudce by v rozumné míře měl zapojovat emoce. Snažit se vcítit do pozice obžalovaného i oběti. I pro nejhoršího vraha bývá alespoň malá polehčující okolnost,“ řekl Robert Fremr.
Uprostřed egyptské pouště se dosud povalují rozpracované žulové sloupy, které měly putovat do Říma. Nedaleko letoviska Hurgháda totiž leží dobře ukryté římské těžařské město Mons Claudianus.
Systém GINA pomáhal poprvé v roce 2010 při zemětřesení na Haiti. Čeští hasiči ho začali běžněji používat od požáru takzvané Moravské Sahary nedaleko Bzence v roce 2012.
Tuto budovu v Gdaňsku asi také nepřehlédnete, protože je velmi originální. Jedna její část je jakoby nakloněná doprava a celá je obložena plechy z rezavějící oceli.
V Barceloně, Tokiu nebo Římě se usídlili exotičtí papoušci alexandři velcí. Zahraniční zpravodaj Radiožurnálu se vydal po jejich stopě v německém Kolíně nad Rýnem.
Před osmdesáti lety zuřila nad Spojeným královstvím letecká bitva o Británii. Jedna z největších bojových akcí druhé světové války, která pro nacistické Německo představovala první porážku.
Předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS upozorňuje, že závislost na jakékoli silné nedemokratické zemi je smrtící. Poslechněte si rozhovor Dvacet minut Radiožurnálu.
Co pro Česko znamenala návštěva amerického ministra zahraničí Mikea Pompea? Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu je bývalý velvyslanec v USA a Rusku, diplomat Petr Kolář.
Hygienici jsou v současné době podle Pavla Dlouhého absolutně přetížení. Pracují od března prakticky ve dne v noci. „Někdy se dá velmi těžko zvládnout všechno tak, jak by bylo žádoucí,“ říká.
V době koronavirové epidemie došlo k nárůstu depresí a úzkostí, někdy až o desítky procent. U části pacientů není deprese rozpoznána nebo je špatně léčena.
Kamarádství lübeckých nobelistů paradoxně vůbec nesouviselo s místem, které je spojovalo. Jeden se do svého rodného města vracel jen zřídka, druhý se v něm zabydlel až v době své největší slávy.