Snapchat míří i do počítačů. Slibuje rychlé videohovory, umožní také přidávání psích filtrů
Snapchat rozšiřuje své obzory. Poměrně primitivní sociální síť pro posílání rychle mizících zpráv, fotek i pořádání videohovorů míří do počítačů. Zatímco dosud ji lidé mohli používat jen jako aplikaci v telefonu či tabletu, nově si ji mohou stáhnout i jako webovou verzi. A komunikační platforma ZOOM zaměřená hlavně na video tak má nečekaného konkurenta.
Snapchat se svého klasického formátu držel spoustu let. Změnou cílí na to, aby uživatelé mohli svobodně přepínat mezi svými telefony a počítači a při tom pořád mohli pokračovat ve svých konverzacích, které na téhle platformě vedou.
Díky verzi pro počítač se navíc Snapchatu otevírají úplně nové obzory - vedení americké firmy uvádí, že jeho aplikace v mobilní podobě umožní každý měsíc víc než 100 milionů videohovorů, a to až s patnácti účastníky současně. A když se teď nově budou moct lidé k hovorům připojit i z počítače, společnost doufá, že to využívání téhle služby pro uživatele zjednoduší a zpříjemní.
Twitter podal žalobu na Muska. Požaduje po něm odkoupení akcií za cenu, která stojí v dubnové dohodě
Číst článek
Uživatelé uvidí, kdy jsou ostatní online. A podle vedení Snapchatu se nemusejí ani bát, že přijdou o tradiční snapchatovskou funkci - přidávání pih nebo zvířecích uší či čumáků, a to nejen na fotky, ale i na videa. Právě tohle prý bude brzy možné ve verzi pro počítač.
Jak uvádí server CNN, úplně všechny funkce známé z mobilní aplikace ale tahle webová verze zatím mít nebude. Chybí v ní třeba funkce „Snap Map“, kde můžou uživatelé sledovat své přátele, a není tam ani sekce „objevování“.
Z bezpečnostních důvodů taky uživatelé počítačové verze nemůžou dělat screenshooty svých chatů nebo dalších příspěvků, tedy fotit si je na své ploše na monitoru. Ono to tedy vlastně jde, Snapchat to ale zakazuje.
Takže když si takhle někdo vaši komunikaci vyfotí, aplikace vás hned upozorní. Okno Snapchatu taky můžete skrýt, když překliknete jinam - tahle funkce se jmenuje „privacy screen“.
Konkurence
Vypadá to tedy, že dosavadní magnát v oblasti videohovorů ZOOM získal konkurenta, princip obou komunikačních platforem je totiž opravdu hodně podobný. Popularita ZOOMu v době největších koronavirových lockdownů prudce vzrostla, aplikaci naráz měl skoro každý. Používaly a stále používají ji i mnohé firmy.
Omezování svobody slova kvůli sociálním sítím? ‚Čím dřív si to vyjasníme, tím líp,‘ reaguje Koubský
Číst článek
Snapchat má navíc svoje typické parametry a videohovory budou rychlejší, protože uživatelé už jsou přes mobilní aplikaci propojení a vidí, jestli jsou online.
Mateřské společnosti Snapchatu, firmě Snap, se na trhu v poslední době zrovna nedařilo. Její akcie se od začátku tohoto roku propadly o 70 procent. Spolčenost tedy doufá, že jí tato novinka má pomoct. A není to to jediné, čím se snaží svou situaci vylepšit. Už minulý měsíc představila novou službu Snapchat+, tedy placenou verzi.
A právě v rámci tohoto předplatného bude nová webová verze dostupná třeba uživatelům v Kanadě, Velké Británii nebo ve Spojených státech.
Postupně se v nabídce Snapchat+ zobrazí i lidem ve Francii, Německu, Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech. Bez předplatného ji můžou využívat jen Australané a Novozélanďané. Jak a kdy to bude u nás, zatím není jasné.