Psycholog Lukas Blinka v mezinárodním týmu zkoumal digitální závislosti u adolescentů. Prudký nástup připisuje covidu. Jako problém vnímá nárůst rizikových uživatelů mezi nejmladšími účastníky studie.
Francouzské úřady vyšetřují šéfa sociální sítě Telegram Pavla Durova. Jeho platforma je podezřelá z napomáhání zločincům tím, že nedostatečně moderuje zveřejněný obsah.
Nejvýznamnější britští politici čelili před parlamentními volbami záplavě urážek na sociální síti X, vyplývá z nové studie. Pěti politikům bylo adresováno více než 85 tisíc jasně urážlivých zpráv.
„Věnujte, prosím, pozornost svému působení na internetu a ověřujte si pravost profilů. V žádném případě nikdy nesdílejte své osobní údaje ani údaje své platební karty,“ uvedla mluvčí letiště.
Podle agentury AP je pondělní rozhodnutí neúspěchem pro amerického miliardáře Elona Muska, který síť vlastní a soudce Alexandr de Moraese tvrdě kritizuje.
Brazilský soud již dříve sociální síti X přikázal zablokování dezinformačních účtů a udělil pokuty. Nyní za nespolupráci s úřady nařídil její kompletní zablokování. Musk považuje nařízení za cenzuru.
Krok podle AP dále eskaluje několikaměsíční spory mezi soudcem nejvyššího soudu de Moraesem a Muskem ohledně svobody projevu, krajně pravicových účtů a dezinformacím.
Během experimentu výzkumníci rozdělili dívky do dvou skupin. Jedna sledovala sedm až osm minut videa „neutrálního“ obsahu, druhá skupina byla vystavena explicitnímu obsahu o poruchách příjmu potravy.
Nástroje, které Durovem vedená platforma nabízí, z něj podle francouzských orgánů činných v trestním řízení, dělají spolupachatele obchodu s drogami, pedofilních trestných činů a podvodů.
Třiadvacetiletá influencerka Hana Gelnarová o víkendu zveřejnila na Instagramu video, na kterém s přáteli pochoduje se zdviženou pravicí. Dívka sice záhy video smazala, ale případ už řeší policie.
Rozhovor „bez předem daného scénáře“ měl sloužit k tomu, aby americký exprezident napřímo oslovil potenciálně miliony voličů. Byla to také příležitost pro síť X získat nové uživatele, připomněla AP.
Až 40 procent lidí se cíleně vyhýbá zpravodajství, vyplývá z Digital News Report, kterou sestavuje Reuters. Informace získávají častěji třeba přes sociální sítě.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Závislých na sociálních sítích podle nízkoprahových center přibývá, a mění se tak i obraz o tom, kdo jsou vlastně závislí lidé. „Obrovsky na vzestupu jsou nelátkové závislosti,“ říká pracovník centra.
Demokratická kandidátka na americkou prezidentku překonala podle průzkumu CNN v popularitě mezi mladými lidmi jak svého předchůdce Joea Bidena, tak i oponenta Donalda Trumpa.
Mikrofeminismus je o osobním odmítání určitého chování, které upevňuje genderové stereotypy, nemá k lidem rovný přístup nebo je dokonce šovinistické nebo misogynní.
Na internetu vzrostly výzvy k násilí a vyhrocená rétorika. „Útok na prezidenta Trumpa byl útok na lidi, jako jsme my,“ řekl na TikToku Scot Seddon, zakladatel jedné z milic.
Téma střelby na bývalého prezidenta Spojených Států, Donalda Trumpa, ovládlo krátce po útoku sociálně sítě. Dezinformace, které se objevují převážně na sociální síti X, přinesla britská BBC.
Sociální síť X v minulosti působila pod názvem Twitter. Síť odkoupil v říjnu minulého roku americký miliardář Elon Musk a zavedl zpoplatnění ověřeného statutu, což Evropská komise kritizuje.
Almuzaini byl ještě před pár měsíci veřejně oslavován jako jeden z domácích talentů formujících jeho rodící se zábavní průmysl. V zákulisí však projednával jeho případ Soud pro národní bezpečnost.
„Vlna zájmu byla obrovská, ale zkušenost s umělou inteligencí ještě zdaleka není tak rozšířená,“ uvádí v podcastu Chyba systému publicista Jakub Jetmar.
Pokud chce někdo během letu zkusit tzv. rawdogging, všechny aktivity, kterými si lidé obvykle krátí let, si bude muset odepřít. Trend vyžaduje, aby cestující při letech seděli tiše a bez obrazovky.
Podvodníci se nejprve snaží získat jejich důvěru a následně je přesvědčí, aby jim poslali sexuální nebo explicitní fotografie. Výměnou za to, že je nezveřejní, po teenagerech požadují finanční částky.