Orientace čínských pyramid

Dávné civilizace vytvořily mnoho nádherných staveb – a mnohé z nich byly pozoruhodně přesně orientované podle nebeských těles – hvězd, Slunce, měsíce a planet. Orientaci mnoha jiných však nelze takto vysvětlit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyramidy v Peru

Pyramidy v Peru | Foto: Hakan Svensson

Americký profesor Robert Fuson před časem vyslovil hypotézu, že už Olmékové – dnes považovaní za nejstarší civilizaci na místě dnešního Mexika – a Mayové orientovali své stavby podle směru k aktuálnímu magnetickému pólu Země, tj. podle kompasu. Profesor Jaroslav Klokočník z astronomického ústavu Akademie věd s kolegy prováděl vlastní podrobná měření na řadě archeologických lokalit v Mexiku, Guatemale, Hondurasu a Peru – a získané poznatky hovoří ve prospěch Fusonovy hypotézy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O orientaci čínských pyramid hovoří profesor Jaroslav Klokočník z Astronomického ústavu Akademie věd

Jak se ovšem dozvíme v následujícím příspěvku Jany Olivové, profesor Klokočník zkoumal také orientaci pyramid v Číně. I tam se totiž – jakkoli překvapivě to může znít – skutečně nacházejí pyramidy.

Jana Olivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme