Krejčířovu vilu za 65 milionů nikdo nechtěl, dražba se bude opakovat za půl roku
Do první dražby vily, ze které před 12 lety uprchl policii Radovan Krejčíř, se nepřihlásil žádný zájemce. Krejčíř si nyní odpykává trest 35 let vězení v Jihoafrické republice. Podle mluvčí Exekutorské komory Kateřiny Zoubkové se dražba zopakuje zhruba do půl roku za nižší cenu.
Exekutoři černošickou vilu nabízeli v elektronické dražbě za 64,86 milionu korun, výtěžek z prodeje chtěli použít na umoření Krejčířova dluhu. Příště by vyvolávací cena měla začínat zhruba na 49 milionech korun.
Vyvolávací cena byla stanovena na dvou třetinách ceny určené znaleckým posudkem, který vilu odhadl na 97,29 milionu korun. V příští dražbě bude nejnižší podání na úrovni 50 procent tohoto odhadu. Datum a podmínky příští dražby určí exekutorský úřad do tří měsíců ve vyhlášce, uvedla Zoubková.
Krejčíř se opět pokusil o útěk z vězení. Přesunuli ho do přísněji střežené cely
Číst článek
České soudy letos pravomocně potvrdily, že vila dál patří do exekuce, do které se uprchlý podnikatel dostal kvůli dluhům. Výtěžkem chce komora umořit Krejčířův dluh vůči firmě Frymis, kterou podle soudů podnikatel v minulosti poškodil. Dražený objekt je napsaný na Krejčířovu manželku Kateřinu, která se vilu neúspěšně snažila z exekuce vyloučit.
V rezidenci je vnitřní i venkovní bazén, sauna, výtah, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště i akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka. Dům je ale několik let neobývaný a odhaduje se, že by případný kupec musel vynaložit další miliony korun na jeho renovaci.
„Devadesátá léta, která formovala předchozího majitele, jsou na tomto objektu vidět a podle mého názoru bude objekt potřebovat citelnější rekonstrukci pro uvedení do současných potřeb," uvedl například architekt Štěpán Toman z pražské společnosti Ting Architects.
Exekutoři na začátku letošního roku už vydražili menší Krejčířovu vilu, která se od této nachází jen několik stovek metrů. Zájemce ji v elektronické aukci koupil za 15,8 milionu korun. Odhadní cena objektu byla o deset milionů vyšší.
Radovan Krejčíř si odpykává trest 35 let vězení v nejpřísněji střežené věznici Jihoafrické republiky za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. Čelí i obvinění v několika dalších závažných kauzách. V Česku je Krejčíř stíhán a souzen jako uprchlý v řadě trestních kauz.
Policistům Krejčíř utekl 18. června 2005 při domovní prohlídce vily, poté žil na Seychelských ostrovech. Od dubna 2007 žije v JAR, kam přicestoval ze Seychel pod falešnou identitou. Od roku 2013 je v tamním vězení. V České republice byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5 k souhrnnému trestu 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítává i jeho dřívější odsouzení.