Obrana podepsala smlouvu na servis pandurů za až 2,39 miliardy. Předchozí vypršela v dubnu

Ministerstvo obrany v pátek ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Komplexní servisní podporu bude mít i nadále na starosti kopřivnická firma Tatra Defence Vehicle. O zakázce ministr v pondělí informoval vládu. Dosavadní smlouva vypršela na konci dubna 2020.

Praha (Aktualizováno: 9:27 25. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolový obrněný transportér Pandur na cvičení v Lotyšsku

Kolový obrněný transportér Pandur na cvičení v Lotyšsku | Foto: Michal Olbert | Zdroj: Armáda České republiky

„Dobrá zpráva pro vojáky a naši obranyschopnost. Dnes ráno byla podepsána rámcová dohoda mezi ministerstvem obrany a českou společností Tatra Defence Vehicle na komplexní servisní podporu vozidel Pandur,“ uvedl Metnar. Dodal, že smlouva je v hodnotě 2,39 miliardy korun s DPH a platit bude do roku 2024.

Dobrá zpráva pro vojáky a naši obranyschopnost. Dnes ráno byla podepsána rámcová dohoda mezi MO a českou společností Tatra Defence Vehicle na komplexní servisní podporu vozidel Pandur. Je v hodnotě 2,39 mld. Kč s DPH s realizací v letech 2020-24.

08:33 – 25. 09. 2020

7 51

Česká armáda má ve výzbroji 107 pandurů, které dostávala v letech 2009 až 2013, později ministerstvo objednalo dalších 20 kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních a spojovacích. V Česku je vyrábí právě Tatra Defence Vehicle, která proto dosud zajišťovala i jejich servis.

Nehoda pandurů u Tábora stála armádu 95 milionů. Poslední vozidlo dostala na konci března

Číst článek

Před rokem armáda uvedla, že k začátku října měla neprovozuschopných 21 pandurů, a to kvůli závadám na zbraňových stanicích nebo podvozcích či nutnému servisu. Podle vedení armády neprovozuschopnost neznamená, že by vozidla nebyla schopná boje.

Vedení vojska si stěžovalo na dlouhé dodací lhůty některých dílů. Podle armády bylo v posledních letech průměrně neprovozuschopných asi 30 strojů, od roku 2017 se vojákům daří opravit více vozidel, než kolik jich je porouchaných.

Na provoz pandurů do loňského podzimu armáda vynaložila 1,57 miliardy korun. Za poslední roky se na této technice nakupil deficit 950 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme