Počet nakažených koronavirem v Británii se blíží sto tisícům. Testováno bylo přes 313 000 lidí

V britských nemocnicích zemřelo za 24 hodin dalších 761 lidí nakažených koronavirem. Celkem má tak země už 12.868 obětí nemoci covid-19, informovala ve středu agentura Reuters. Počet potvrzených případů nákazy virem SARS-CoV-2 se blíží k hranici 100.000, kterou zatím překonalo jen pět zemí světa.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž s rouškou u autobusového nádraží v Londýně.

Muž s rouškou u autobusového nádraží v Londýně. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Středeční nárůst počtu obětí covid-19 je nižší, než jaký úřady hlásily v úterý. Tehdy oznámily dalších 778 mrtvých. V pondělí to bylo 717 obětí, o den dříve 737. Nejvyšší denní bilanci - 980 mrtvých - Británie hlásila 10. dubna.

V Británii slaví úspěch virtuální adopce seniorů. ‚Vnoučata‘ jim během karantény pomáhají se samotou

Číst článek

Agentura Reuters upozornila, že skutečný počet obětí nemoci způsobené koronavirem je v Británii o několik stovek vyšší. Oficiální bilance totiž zatím nezahrnuje úmrtí z domovů seniorů a dalších pečovatelských zařízení.

„Testováno bylo 313 769 lidí, z nichž 98 476 vyšly testy pozitivní," uvedlo ve středu ministerstvo zdravotnictví. Za 24 hodin přibylo přes 4600 nakažených.

Británie se tak zřejmě brzy zařadí mezi země světa s více než 100 tisíc nakažených koronavirem. Tuto hranici zatím překonaly Spojené státy, Španělsko, Itálie, Francie a Německo.

V počtu obětí je už nyní Británie pátou nejvíce postiženou zemí po USA, Španělsku, Itálii a Francii. Podle některých vědeckých odhadů by mohla být Británie nakonec nejhůře postiženou zemí v Evropě.

Ministr zdravotnictví Matt Hancock na své každodenní tiskové konferenci nejprve poděkoval lidem, že zůstávají doma. Británii se podle něj podařilo „zpomalit šíření“ viru. Jak dodal, počet volných lůžek pro pacienty ve zdravotnických zařízeních se zvýšil na 2657. Takže země „zatím“ může zajistit péči každému, kdo ji potřebuje. Karanténa v Británii podle něj ale nebude zrušena, dokud „to nebude bezpečné“.

Cyklista Thomas vzdává hold dvanáctihodinovými ‚směnami‘, pro zdravotníky už vybral 100 tisíc liber

Číst článek

Nový plán pro domovy seniorů

Hancock rovněž představil detaily nového plánu, který se má týkat boje s nákazou v domovech důchodců. V příštích třech týdnech by tam například měly dostávat „prioritně“ veškeré ochranné pomůcky. Slíbil rovněž testování všech obyvatel těchto domovů, kteří budou vykazovat symptomy onemocnění. Jak k tomu poznamenala britská BBC, logisticky to bude znamenat velkou výzvu.

Hancocka hluboce zasáhly příběhy lidí, kteří zemřeli bez svých blízkých po boku. Jak uvedl, podle nových opatření bude umožněno lidem, „když to bude možné“, aby se mohli s umírajícím členem své rodiny rozloučit.

Z nemoci covid-19 se na svém venkovském sídle Chequers dál zotavuje premiér Boris Johnson. Podle středečního prohlášení mluvčího Downing Street se ministerský předseda zatím nevěnuje vládním záležitostem a odpočívá.

Z nemocnice dnes propustili 106letou Connie Titchenovou z Birminghamu. Podle agentury Reuters, která o jejím případu informovala, je Titchenová zřejmě nejstarším člověkem v Británii, který se z nemoci covid-19 zotavil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme