Počet obětí po pádu střechy nočního klubu v Santu Domingu stoupl na 218. Dalších 500 lidí je zraněných
Počet obětí neštěstí v nočním klubu v hlavním městě Dominikánské republiky, kde se v noci na úterý zřítila střecha, vzrostl na nejméně 218. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady. Předchozí bilance čítala nejméně 184 obětí a více než 500 raněných.
Pátrací akce záchranářů se podle šéfa místních záchranářů Juana Manuela Méndeze soustřeďuje především na vyprošťování těl z trosek. Asi 300 záchranářů, kterým pomáhali pracovníci z Portorika a Izraele, se podílelo na hledání přeživších v hromadách spadlých cihel, ocelových tyčí a plechu.
Části střechy se na návštěvníky věhlasného klubu Jet Set propadly během koncertu oblíbeného zpěváka Rubbyho Péreze. Původně média uváděla, že je mezi zraněnými, později však jeho manažer AFP potvrdil informaci, že tento 69letý interpret žánru merengue zahynul. O život přišel také saxofonista kapely.
V klubu Jet Set se v pondělí konají večírky, na kterých vystupují domácí i zahraniční hudebníci. Když byl Pérez na scéně, vypadl podle svědků v objektu proud a na lidi se zřítila střecha. Zpěvákova dcera Zulinka vypověděla, že ona poté zvládla utéct, jejímu otci se to však nepodařilo.
Mohutné zemětřesení v Myanmaru má už přes 1600 obětí. Počet pravděpodobně dál poroste
Číst článek
Proč se střecha zřítila, zatím není jasné. Média uváděla, že v podniku bylo 500 až 1000 návštěvníků. Zástupci klubu ujistili, že spolupracují s vyšetřovateli.
V podniku byli profesionální sportovci nebo politici, mezi oběťmi jsou například i guvernérka severozápadní provincie Monte Cristi Nelsy Cruzová a bývalí baseballisté Octavio Dotel a Tony Blanco.
Dominikánská republika leží společně s Haiti na ostrově Hispaniola. Loni ji podle ministerstva cestovního ruchu navštívilo 11 milionů lidí. Turismus se na HDP Dominikánské republiky podílí z 15 procent a návštěvníky do země lákají pláže, hudba, noční život nebo koloniální architektura v Santo Domingu.