„Policie v nočních hodinách normálně funguje, v ulicích jsou například kvůli rvačkám a podobně, nyní budou moci vymáhat i toto nařízení. Maximální pokuta bude až 100 000 Kč,“ vysvětluje Zábranský.
Vedení Prahy se chystá v blízké době odstranit nelegální předzahrádky na Staroměstském náměstí. Podnikatelé na nich poslední dva roky vydělávali, aniž by měli platnou nájemní smlouvu.
„Naplno se bude moci provoz rozjet až po změně územního plánu. Byť se budeme snažit najít skulinky, jak by provoz mohl být alespoň v nějakém režimu ještě letos,“ prohlásil Zábranský.
„Nákup za současných podmínek nemá smysl, shodli jsme se na tom v koalici. Cena je dvakrát dražší, než určil znalecký posudek, a do roku 2044 je věž pronajata,“ řekl Zábranský.
Zatímco levé křídlo budují pracovníci od základů, z hlavní středové části a z pravého křídla zbyl skelet budovy. Dělníci tam teď budují technické zázemí.
Pražský magistrát v čele s Bohuslavem Svobodou (ODS) obnovil dar 15 000 korun pro děti narozené prvního ledna. Podle Pirátů to není spravedlivé vůči ostatním dětem.
Praha od státu dostane kasárny v Karlíně, která zahrnují čtyři pozemky a tři stavby v hodnotě 1,11 miliardy korun. V kasárnách, které jsou ve špatném stavu, město plánuje mimo jiné vybudovat byty.
Ruský oligarcha Michail Arustamov se formálně odstřihl od svých majetků v Česku. Nově ve společnosti figuruje francouzský podnikatel se švýcarskou adresou Jean-Gabriel Arqueros.
„Čím dál více lidí je ve velmi zbědovaném stavu. Jejich fyzické i psychické zdraví je na takové úrovni, že potřebujeme vyřešit, aby vůbec byli schopni základního fungování,“ upozorňuje Martin Šimáček.
Praha plánuje na konci června zavřít své humanitární hotely pro lidi bez domova, které pro ně otevřela v době koronavirové pandemie. Desítky z nich ale nemají kam jít. Co s nimi bude?
Rada v pondělí podle radního Zábranského schválila také dvě dotace pro městské části na stavbu bytových domů. První s 20 byty bude ve Slivenci. Projekt má už stavební povolení.
Praha odsouhlasila na začátku roku v době koronavirové krize zvýšení nájmů. Domácnosti teď dostávají první vyúčtování s vyššími částkami a někteří nájemníci řeší, jak a z čeho je zaplatí.
Město vyjedná s majiteli bytu jejich pronájem a poté do nich umístí například seniory, rodiny s dětmi, samoživitele nebo mladé dospělé, kteří opustí ústavní péči. Vytvoření agentury schválili radní.
Nejvyšší správní soud po necelých dvou letech zamítl kasační stížnost Českých drah a rozhodnutí ve středu zveřejnil na úřední desce. Podstatou sporu se nejvyšší instance nezabývala.
Francouzská společnost JCDecaux v Praze provozuje reklamu na městském mobiliáři a dalších plochách. Na veřejném fóru strany nynější pirátský radní Zábranský loni v únoru napsal, že plochy odmítl.
Dva věžáky poblíž metra Opatov na Praze 11. Stojí vedle sebe, naprosto identické, oba mají 19 pater, jsou opuštěné a ve stejném, dezolátním stavu. Teď ale mají stejnou šanci na záchranu.
Město soudům a státním zastupitelstvím poskytuje 81 bytů. Soudci a státní zástupci mají podle města dostatek financí, takže zvýhodněné nájemné nepotřebují.
Až z 6300 nabídek ubytování přes portál Airbnb si mohli v letošním roce vybrat lidé v Praze. Sdílené ubytování čelí velké kritice, podle realitních kanceláří totiž zvyšuje ceny nemovitostí.
Po vzoru slavného Comic-Conu to měl být festival seriálů a komiksů. Dva měsíce před startem akce PragueCon ale není jasné, jestli se festival na pražském Výstavišti vůbec uskuteční.
Už více než 90 dnů čeká zastupitel Adam Zábranský na informace, o které požádal pražské Výstaviště. A to přesto, že podle zákona o svobodném přístupu k informacím má povinný subjekt na odpověď 15 dnů.
Primátorka Adriana Krnáčová by mohla usednout do dozorčí rady pražského Výstaviště. Serveru iROZHLAS.cz řekla, že je to jedna z možností. Na funkci šéfa rady minulý týden rezignoval Pavel Vyhnánek.