Kniha sleduje příběh falešných islamistických útoků na Moskvu a další ruská města, které spustily ruskou invazi do Čečenska. Naplánovaná akce FSB měla za cíl dosadit Putina na post prezidenta.
„Přesto tam zůstávají zajímavé nevyjasněné momenty. Třeba ten, kdy se Litviněnko rozhodne dva dny před smrtí konvertovat k islámu,“ upozorňuje režisér a herec audiohry Agent na prostor pro fantazii.
Otravu si Litviněnko přivodil vypitím zeleného čaje otráveného poloniem v londýnském hotelu Millennium. Britští vyšetřovatelé dospěli k závěru, že čin provedli Lugovoj a další ruský agent Kovtun.
Bývalý agent KGB a kritik prezidenta Vladimira Putina, který z Ruska utekl do Británie, zemřel v roce 2006 poté, co v londýnském hotelu Millennium vypil čaj s radioaktivním izotopem polonia 210.
Už v roce 2006 přitom došlo k otravě bývalého důstojníka tajných služeb FSB a KGB Alexandra Litviněnka, který před soudním stíháním utekl z Ruska a získal politický azyl ve Velké Británii.
Britská policie se snaží určit, co stálo za pravděpodobnou otravou bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a dosud neznámé ženy. Oba bojují v nemocnici o život.
Atentáty jsou staré jako lidstvo samo. Vždy tu byla potřeba odstranit někoho nepohodlného. Velmi často je halí tajemství, mnohdy se nepodaří vypátrat viníka. Podívejte se na deset nejzajímavějších atentátů posledních 80 let.
V Londýně dnes začíná dlouho očekávané veřejné soudní vyšetřování smrti Alexandra Litviněnka. Bývalého pracovníka KGB a FSB v listopadu 2006 otrávili v centru Londýna radioaktivním poloniem. Podle Scotland Yardu vraždu spáchali bývalí agenti KGB Andrej Lugovoj a Dmitrij Kovtun. Už osm let se pravdy snaží také dopátrat vdova po Alexandru Litviněnkovi, Marina.
Důkazy svědčící o podílu ruských tajných služeb na vraždě Alexandra Litviněnka zůstanou utajené. Britský vyšetřující soudce tak vyhověl příslušné žádosti britského ministra zahraničí Williama Haguea.