Lanový most postavený čínskou společností je vzácným počinem svého druhu v době, kdy se Evropa obává, že Čína chce posílit svůj ekonomický vliv prostřednictvím investic do infrastruktury.
Separatistické nálady podporuje jeden člen tříčlenného předsednictva Bosny Milorad Dodik, který tvrdí, že v rámci Bosny jsou bosenští Srbové „osobami druhé kategorie“.
Ruský velvyslanec obvinil západní kolegy, že „se nechtějí zbavit image opatrovníka této balkánské země, který má právo jejím obyvatelům diktovat, jak si mají vytvářet stát a jak mají řídit svou zemi“.
Evropská komise ve čtvrtek vyzvala Řecko a Chorvatsko, aby okamžitě zahájily vyšetřování a zjistily, zda na jejich hranicích dochází k nelegálnímu vytlačování migrantů.
„Od 1. července budou nulové roamingové poplatky na západním Balkáně, včetně Albánie,“ uvedl na twitteru Soreca. „Na paměti musíte mít jen jednu věc: abyste měli nabitou baterii svého telefonu.“
Řecký trenér Athanasopoulos sazí na mladé hráčky. „Myslím, že v mládí je dravost a v našem týmu to tak opravdu je. Cítím, že každá bojuje za každou a tím pádem tým má úspěch,“ myslí si Mlejnková.
„V bosenském táboře Lipa zůstává asi 500 lidí a teploty v noci klesají až k minus 15 stupňům. Je v podstatě zázrak, že tam ještě nikdo neumřel...Bohužel v Lipě neplatí lidská práva ani zákony země.“
Masakr spáchaný na východě země v oblasti, která se nyní nachází v bosenské Republice srbské, je jediným zločinem z války v letech 1992-1995 označeným mezinárodní justicí za genocidu.
Obtížné cestě přes hory z Bosny do Chorvatska říkají běženci The Game. Buď se zvládnete dostat do Německa nebo Itálie, nebo selže, dostanete nabito od chorvatské policie a vrátíte se zpátky na start.
Český daviscupový tým prochází velkou generační výměnou. V nové nominaci jsou hned čtyři náctiletí tenisté a většina z nich úspěšně bojuje v grandslamové juniorce US Open.
Radovan Karadžić byl obžalován z válečných zločinů a genocidy v Bosně v první polovině 90. let. Agendu původního soudu převzal justiční orgán nazvaný Mechanismus OSN pro mezinárodní trestní tribunály.
Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda ve stejnou dobu uvedlo, že Bosna a Hercegovina přijme dva své občany, kteří bojovali za Islámský stát a jsou drženi v táboře, jenž spravují kurdské síly.
Chorvatsko podle organizace porušuje lidská práva, protože migranty vytlačuje zpět do Bosny bez přítomnosti bosenských pohraničníků a bez možnosti, aby požádali o azyl.
Po volbách je jasné, že jednota z donucení je stále více neudržitelná. Jediné, co Bosnu a Hercegovinu drží pohromadě, je neochota mateřských zemí Srbů a Chorvatů riskovat konflikt.
Nasprejované nápisy objevili minulý týden ve vchodech domů, kde žijí židovské rodiny. Představitelé bosenských Židů na to reagovali „lítostí a rozhořčením“ a vyzvali úřady k dopadení viníků.
„Tuto operaci jsme spolu s ministerstvem vnitra sarajevského kantonu připravovali dva dny. Promysleli jsme každý detail. Jsem v šoku a nevím, co to má znamenat,“ stěžuje si ředitel cizinecké služby.
Banja Luka||Magdalena Slezáková|Zprávy ze světa|Doporučujeme
Jeho tělo našli v řece. Bylo poseté ranami, přesto úřady řekly, že šlo o nehodu. Podivná pitva, podezřelá policie, noční můra politiků a zoufalý otec v čele davu, který prosí: Spravedlnost pro Davida!
Bosenské úřady ujišťují, že situaci zatím mají pod kontrolou, obávají se však příštích měsíců. Převažují příchozí z Alžírska, Pákistánu, Sýrie, Turecka či Kosova.
Přestože málokdo nezaujatý pochybuje o tom, že Ratko Mladić je válečný zločinec, doživotní rozsudek, který nad ním vynesl Mezinárodní soudní tribunál pro bývalou Jugoslávii, za sebou zanechává pachuť.
Bývalý bosenskochorvatský vůdce Slobodan Praljak, který u soudu v Haagu vypil jed, po převozu do nemocnice zemřel. Praljak se otrávil při čtení verdiktu, jenž mu potvrdil 20 let za válečné zločiny.
Ve své rodné vesnici zůstává Ratko Mladić nevinný. Příbuzní tohoto bývalého bosenskosrbského velitele stále žijí v zapadlé obci, kde se Mladić narodil a kde mají ulici nesoucí jeho jméno.