Zatímco studenti prvních a druhých ročníků středních škol se tu každý rok mění, z Bulharska sem jezdí stále ti samí pracovníci. Ti jsou podle hlavního chmelaře v Rčově mnohem rychlejší než školáci.
„Všechny data se propisují do aplikace Pro chmel, což je vlastně takový umělý mozek, který zpracovává veškerá data, která sbíráme,“ říká vedoucí projektu PRO CHMEL Jakub Zaoral.
„Tím, že je to vědecký výzkum, tak máme chmelnice ze všech úhlů pohledu pod dohledem. Srovnáváme to pak s chmelnicí vedle, kde pěstujeme chmel konvenčně,“ dodává manažer udržitelnosti.
Uzavření hranic kvůli koronaviru je problémem pro české pěstitele chmelu, píší Hospodářské noviny .A v Česku přibývá lidí, kteří předčasně odchází do důchodu, informuje Právo. Více ve výběru z médií.
Na chmelnicích končí jarní práce. Brigádníci teď dokončují takzvané zavádění chmele na Rakovnicku a Lounsku. Na ostatních místech mají už proces, při kterém se rostliny zavěšují na vodící dráty, hotový. Zemědělci letos poprvé po deseti letech osázeli větší plochy chmelnic. O český chmel je totiž doma i v zahraničí rekordní zájem.
Letošní sklizeň chmele začíná. Sklízejí už pěstitelé na Litoměřicku a Lounsku, v průběhu dalších dní se přidají i na Žatecku. Chmel bude letos kvalitní, bude ho ale méně. Červnová povodeň totiž poškodila více než desetinu ploch chmelnic v Ústeckém kraji.
Letošní sklizeň chmele začíná. Sklízí už pěstitelé na Litoměřicku a Lounsku, v průběhu dalších dní se přidají i na Žatecku. Chmel bude letos kvalitní, bude ho ale méně. Červnová povodeň totiž poškodila více než desetinu ploch chmelnic v Ústeckém kraji.