Od začátku září dostala WHO žádosti o vakcíny mimo jiné z Bangladéše, Súdánu, Nigeru, Etiopie či Barmy. Celková poptávka byla na 8,4 milionu dávek, ale žadatelé dostali jen 7,6 milionu.
Mezi hlavní obavy humanitárních organizací patří infekce přenášené vodou, včetně žloutenky typu A a cholery. Tato onemocnění se šíří ve špatných hygienických podmínkách.
Podle Ljaška je v současnosti největší hrozbou šíření infekčních nemocí, které se přenášejí v důsledku špatné hygieny. Vyzval lidi, aby nezapomínali na očkování.
„Lidé na palubě situaci berou s klidem,“ uvedla pro BBC 69letá Mary Deesová, která se výletu také účastnila. Cestující si podle ní krátili čas třeba u bazénu nebo v baru na lodi.
Nejméně 14 cestujících a jeden člen posádky trpí průjmy a zvracením, uvedly mauricijské úřady. Loď vyplula z jižní Afriky, která se potýká s epidemií cholery.
Před nebezpečím propuknutí cholery už dříve varovalo ukrajinské ministerstvo zdravotnictví. Odborníci zdůrazňují důležitost prevence. Například voda ze studní se smí používat až po vyhodnocení vzorků.
V karibské zemi opět vypukla cholera. Na Haiti je navíc nedostatek paliva, na kterém je chod zdravotnictví závislý. Navíc je palivo potřebné i pro přísun pitné vody.
Podle starosty jde o desítky případů cholery, úplavice a dalších nemocí. Obyvatelé navíc nemají přístup k pitné vodě, ve městě nefunguje kanalizace a na ulicích leží těla některých lidí.
Jemen zaznamenal po několika týdnech nové případy nákazy koronavirem. Mezinárodní organizace varují, že v kontextu občanské války a humanitární krize může být pro zemi další epidemie devastující.
V Jemenu je cholerou nakažen už milion lidí. Oznámil to ve čtvrtek Mezinárodní výbor Červeného kříže. Onemocnění se začalo šířit letos v dubnu a podlehlo mu přes 2000 lidí.
Dva Češi se na ostrově Zanzibar ve východoafrické Tanzanii nakazili cholerou, nyní jsou v domácí karanténě. Naposledy byla nemoc v Česku zaznamenána před 15 lety.
Epidemie cholery přiměla jemenské úřady k vyhlášení výjimečného stavu. Na nemoc zemřely už desítky lidí. Během jediného týdne se počet lidí s podezřením na choleru ztrojnásobil.
Ve válkou zmítaném Jemenu se možná začala šířit cholera. Oznámila to organizace Lékaři bez hranic, která zaznamenala víc než 1600 podezření na onemocnění.
Dav lidí na Haiti vyraboval kamiony s humanitární pomocí po hurikánu Matthew. Informovala o tom BBC. Napětí v ostrovním státě roste kvůli rozsáhlým škodám. Nejhorší je situace na jihozápadě země. Lidé tam kvůli bouři přišli o velkou část úrody i zásob potravin. Na Haiti se navíc rychle šíří cholera, která zabila nejméně 13 lidí a přes 200 dalších je nakažených.
Po řádění hurikánu Matthew lidé na Haiti bojují s epidemií cholery. Podle nejnovějších bilancí na nemoc zemřelo nejméně 13 lidí. Dalších víc než 230 je nakažených. Prozatímní haitský prezident Jorcelerme Privert navíc varoval před hladomorem, hurikán totiž zničil velkou část úrody i zásob potravin.
Lidé na Haiti začali pohřbívat některé mrtvé po ničivém hurikánu Matthew do masových hrobů, informovala agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení místních úřadů. V zemi se po zásahu přírodní katastrofy, která si podle nejnovější bilance vyžádal na tisíc životů, šíří cholera.
Na Haiti se po řádění hurikánu Matthew začala šířit cholera, která již způsobila smrt nejméně 13 lidí. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo haitské ministerstvo zdravotnictví. Dalších 62 osob se v důsledku živelní pohromy cholerou nakazilo.
Nejméně 16 lidí již od začátku srpna podlehlo onemocnění cholerou ve Středoafrické republice. Hlášeno je 66 případů. Informovala o tom agentura AP s odvolání na tamní vládu. Podle ní se choroba rozšířila i do sousedního Konga, kde na choleru zemřelo 34 lidí.
V ostrovním státu Haiti prudce stoupl počet případů cholery. V hlavním městě Port-au-Prince se počet nakažených zvýšil více než trojnásobně. Nové případy se objevily také na jihu země, kde zemřelo asi dvacet lidí.
Přesně před rokem došlo na Haiti k zemětřesení o síle 7 stupňů Richterovy škály s epicentrem vzdáleným 15 kilometrů od hlavního města Port-au-Prince. Odhadem zemřelo 230 tisíc lidí, zasaženy byly 3 miliony obyvatel. Milion a půl lidí zůstal bez domova. Okamžitě po zemětřesení slibovala mezinárodní komunita rekonstrukční pomoc. Jaká je situace v zemi po roce?