Na Ukrajině hrozí výskyt žloutenky a cholery. Důvodem jsou výpadky po ruských útocích

Kvůli výpadkům v dodávkách elektřiny způsobeným ruskými útoky hrozí na Ukrajině výskyt cholery a žloutenky. Podle serveru RBK Ukrajina na to upozornil ukrajinský ministr zdravotnictví Viktor Ljaško. Při odstávkách elektřiny bývají narušovány i dodávky vody.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Ukrajině hrozí šíření infekčních nemocí vodou (ilustrační foto)

Na Ukrajině hrozí šíření infekčních nemocí vodou (ilustrační foto) | Foto: Ukrinform/Ukrinform/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Ljaško řekl, že Ukrajina je v podobně kritické situaci jako po loňském zničení Kachovské přehrady na řece Dněpr. Hrozí šíření infekčních nemocí vodou.

Ukrajinci, kteří odešli do zahraničí, nechtějí zabíjet ani zemřít, myslí si válečná zpravodajka Stomatová

Číst článek

Hygienici loni i letos zaznamenali zvýšený výskyt ohnisek virové hepatitidy typu A, které se říká nemoc špinavých rukou. Přibylo také případu průjmových onemocnění, která nemají jasnou příčinu. Úřady proto bedlivěji sledují epidemiologickou situaci, aby včas odhalily možné případy cholery.

Podle Ljaška je v současnosti největší hrozbou šíření infekčních nemocí, které se přenášejí v důsledku špatné hygieny. Vyzval lidi, aby ani v situaci, kdy je Ukrajina ve válce, nezapomínali na očkování.

RBK připomíná, že loni se podezření na choleru objevila v Záporožské a Černihivské oblasti, žádné ohnisko ale hygienici nezjistili.

Ruská armáda další rozsáhlý úder proti ukrajinské energetické infrastruktuře podnikla v noci ze středy na čtvrtek. Šlo o sedmý takový masivní útok za poslední tři měsíce.

edr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme